ركورد توليد گندم در هكتار در فارس به نام خنج ثبت شد

نظر كاظمي، يكشنبه در گفت و گو با ايرنا با اشاره به توليد ميانگين هشت تن و حداكثر 10تن گندم در هكتار در سال زراعي جاري در شهرستان خنج افزود: از نيمه دوم فروردين 95 تا كنون كشاورزان اين شهرستان 12هزار تن گندم مازاد بر نياز خود را به شركت هاي تعاوني اين منطقه تحويل داده اند.
وي بيان داشت: پيش بيني مي شود تا نيمه نخست خردادماه 95 كه زمان پايان عمليات برداشت اين محصول است اين رقم به 14 هزار تن برسد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان خنج هم بيان داشت: درسال زراعي جاري چهار هزار و 500 هكتار از اراضي اين شهرستان به كشت گندم و جو آبي و هشت هزار هكتار به كشت گندم و جو ديم اختصاص داده شد.
بستان اسلامي افزود: به علت كاهش ميزان بارندگي، بيشتر اراضي ديم شهرستان خنج قابل برداشت نيست اما در مناطق چهل گزي، پشت بند، دشت لاله، حمامي، مز و آشنا كه در مقايسه با ديگر نقاط اين شهرستان باران نسبتا خوبي باريده، محصول گندم و جو ديم رشد خوبي دارد و قابل برداشت است.
وي، متوسط برداشت جو ديم در شهرستان خنج را يك و نيم تن در هكتار بيان كرد.
به گفته اسلامي، تغيير الگوي كشت و تغيير روش سنتي به آبياري نوين باعث افزايش توليد محصولات در شهرستان خنج شده است.
او گفت: كشاورزان اين شهرستان در سال زراعي جاري 100درصد كشت جاليزي، بيش از 50 درصد از باغ هاي مركبات، نخلستان ها، مزارع گندم، جو و ساير محصولات زراعي خود را به روش آبياري نوين كشت كرده اند.
اسلامي ادامه داد: كاهش 40 درصدي مصرف آب، افزايش توليدو صرفه جويي در نيروي كار از مهم ترين مزيت هاي استفاده از آبياري نوين است.
برداشت محصولات گندم و جو ديم و آبي همه ساله از نيمه دوم فروردين آغاز مي شود و تا نيمه اول خرداد ماه ادامه دارد.
شهرستان خنج در فاصله 265 كيلومتري جنوب شيراز واقع شده است.
7367 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ركورد توليد گندم در هكتار در فارس به نام خنج ثبت شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X