پيشرفت فيزيكي 93 درصدي سامانه آبياري دشت رحيم خان بوكان

جمال خسروي روز يكشنبه در جريان بازديد از اين طرح در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: باي تكميل اين طرح كه از محل اعتبارات حوزه آبريز درياچه اروميه در حال اجراست، يكهزار و 350 هكتار از پنج هزار و 100 هكتار اراضي اين دشت به سامانه آبياري تحت فشار تجهيز مي شود.
وي بيان كرد: عمليات اجرايي اين طرح در سال 1387 آغاز شده و براي اجراي سامانه آبياري هر هكتار از اراضي اين منطقه مبلغ 64 ميليون ريال اعتبار پيش بيني شده كه اين اعتبار براي اجراي اين طرح كافي نيست.
خسروي اظهار كرد: يكي از عوامل مهم و تاثيرگذار در كنترل و كاهش مصرف آب كشاورزي، استفاده از سيستم هاي آبياري نوين است كه با اتمام پروژه دشت رحيم خان، گام بزرگي در اين راستا برداشته خواهد شد.
وي با بيان اينكه تاكنون براي اجراي اين طرح بيش از 160 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است، گفت: اين مبلغ تاكنون براي اجراي طرح و نيرو رساني هزينه شده است.
فرماندار بوكان اضافه كرد: براي اتمام پروژه مبلغ 23 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است كه با تامين اين مبلغ، سامانه آبياري دشت رحيم خان تا پايان خرداد ماه امسال به بهره برداري مي رسد.
خسروي ادامه داد: حجم آب مخزن اين پروژه 31 ميليون متر مكعب براي اراضي تحت پوشش شبكه آبياري طراحي شده كه قابل افزايش به 46 ميليون متر مكعب در آينده است.
به گزارش ايرنا، اين پروژه در 15 كيلومتري جنوب شرقي شهرستان مياندوآب و شمال شهرستان بوكان واقع شده است.
شهرستان بوكان با 110 هزار هكتار زمين كشاورزي يكي از قطب هاي مهم كشاورزي در استان آذربايجان غربي به شمار مي رود.
شهرستان بوكان در 184 كيلومتري مركز استان واقع شده است.
7510/6185/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پيشرفت فيزيكي 93 درصدي سامانه آبياري دشت رحيم خان بوكان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X