10 مجتمع آبرساني در خراسان شمالي بهره برداري مي شود

حميد روشن روان روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار كرد: قدمت اين مجتمع ها مربوط به سال هاي 85-84 است كه متاسفانه در آن مقطع اعتبار كافي در اختيار شركت گذاشته نشد.
وي پيشرفت فيزيكي اين مجتمع ها را 58 الي 60 درصد دانست.
وي گفت: در دولت يازدهم تلاش ويژه اي شد كه اين طرح ها با مهندسي هاي لازم و شناخت نقاط ضعف و قوت آن و همچنين تخصيص اعتبارات تكميل شود.
وي با بيان اينكه پيش بيني پايان اين طرح ها براساس اعتبارات است گفت: در سفر رياست جمهوري اعتبارات مورد نياز 450 ميليارد ريال براي دو سال براي اين مجتمع هاي آبرساني پيش بيني و علاوه بر آن در سفر مقام معظم رهبري نيز اعتبارات خوبي در نظر گرفته شد.
وي گفت: در اين راستا پارسال 170 ميليارد ريال اعتبار تخصيص داده شد و پيش بيني مي شود اين مجتمع ها فاز به فاز وارد مدار بهره برداري قرار گيرد.
مدير عامل شركت آب و فاضلاب روستايي خراسان شمالي گفت: با بهره برداري از اين مجتمع ها آب آشاميدني 300 هزار نفر از جمعيت 417هزار نفري روستاهاي استان سكونت تامين كنيم يا اينكه كيفيت آب مصرفي روستاييان را افزايش دهيم.
در استان خراسان شمالي 607 روستا با 319 هزار و 614 نفر جمعيت زير پوشش خدمات آبرساني هستند كه اين رقم 70.17 درصد از جمعيت روستايي استان را شامل مي شود.
اين شركت از طريق 452 منبع آبي شامل چاه، چشمه، قنات و آب هاي سطحي، آب آشاميدني ساكنان 607 روستاي استان را تامين مي كند.
خراسان شمالي 865 روستا دارد و 417 هزار و 925 نفر از جمعيت اين استان روستايي هستند كه 48.5 درصد از جمعيت 867 هزار نفري اين خطه را تشكيل مي دهند.
7186/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «10 مجتمع آبرساني در خراسان شمالي بهره برداري مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X