استانداری البرز الکترونیکی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا محمدی در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان البرز که روز یک شنبه در محل سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: استان البرز جدید ترین و کوچکترین استان تشکیل شده در کشور است.

وی با اشاره به بخشی از ویژگی های این استان، افزود:نزدیکی استان البرز به تهران، شهر نشینی حدود ۷۰ درصد از جمعیت ساکن در این منطقه، میزبانی از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی متعدد و غیره از جمله ویژگی های البرز محسوب می شود.

مدیرکل دفتر فناوری استانداری البرز بیان کرد: استان البرز به سبب تمام ظرفیت های یاد شده پتانسیل تبدیل شدن به استان فن آوری و صنایع هایتک را دارد.

وی بیان کرد: تمامی زیرساخت های دولت الکترونیک در استان البرز ایجاد شده است و این آمادگی را داریم تا کلیه خدمات الکترونیکی مورد نیاز را از شبکه درگاه الکترونیک در استانداری ارائه دهیم و برای نخستین بار در کشور پایلوت اجرای این طرح در راستای تحقق دولت الکترونیک باشیم.

محمدی تصریح کرد: باتوجه به مراتب قید شده و نیز در صورت تسهیل گری مناسب دولت و داشتن برنامه مشخص کشوری و استانی، سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولت در این استان محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی که منابع مالی؛ نیروی انسانی ماهر و فساد مالی در دستگاه ها از کنترل خارج می شود در این بخش می توان از ظرفیت فناوری اطلاعات برای بهبود شرایط بهره برد، اظهار کرد: راه اندازی شبکه دولت برای تمامی ۹۱ دستگاه اجرایی استان به منظور ایجاد شبکه امن برای تبادل اطلاعات بین دستگاهی از جمله اقدامات سال گذشته بوده است.

مدیرکل دفتر فناوری استانداری البرز با بیان اینکه بهره برداری از سامانه سامد، سامد سناما و نرم افزار مکاتبات شبکه دولت استان و حذف مکاتبات کاغذی از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته در سطح استان البرز بوده است، گفت: افزایش تعداد خدمات الکترونیکی ارائه شده به مردم  از طریق پیگیری ادارات کل استان و وزارتخانه مطبوع  هر خدمت، برون سپاری و افزایش تعداد خدمات الکترونیکی ارائه شده به دفاتر پیشخوان با بهبود ضریب رشد سال ۹۴، از جمله مهمترین اقدامات در دستور کار سالجاری محسوب می شود.

وی افزود: عملیاتی کردن درگاه واحد استانی با توجه به آماده شدن سامانه مربوطه، برای هر خدمت در دستگاه ها و نیز درگاه واحد استانی، به صورت متمرکز نیز انجام می پذیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استانداری البرز الکترونیکی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X