بیانیه ها به تنهایی برای متوقف شدن تجاوزات رژیم صهیونیستی کافی نیست

شیخ محمد حسین روز چهارشنبه درگفت و گو با الشرق الاوسط افزود : لازم است اقدامی عملی در محافل بین المللی و منطقه ای برای دفاع از حقوق مشروع فلسطینیان صورت گیرد .
مفتی قدس اضافه کرد : درصورت اجماع کشورهای اسلامی وعربی بر یک موضع واحد و استفاده از تمام توان و ظرفیت های موجود جهان اسلامی می توان به حلی عادلانه برای مساله فلسطین دست یافت ، در این صورت این کشورها می توانند راه حلی معقول که متضمن تامین همه حقوق فلسطینان باشد را ارایه دهند .
وی هشدار داد : تفرقه و تشتت گروه های فلسطینی و کشورهای عربی و اسلامی به ضرر مساله فلسطین است ، قضیه فلسطین محور اساسی وحدت همه گروه های فلسطینی و کشورهای عربی و اسلامی است زیرا به وضوح نمایانگر و شاخص عقیده اسلامی ، تمدن و تاریخ جهان اسلام است .
شیخ حسین با اشاره به فتواهای خاخام ها در رابطه با کشتار فلسطینیان و شلیک بی دلیل به آنان اظهار داشت : ما این فتواها را محکوم کرده و آنها را به شدت مردود می دانیم وهمه مکاتب فکری و دینی وقوانین وسازمان های بین المللی نیز این نگرش را رد می کنند ، این فتواها نژادپرستانه و در راستای تحریک عمومی علیه فلسطینیان و ترغیب یهودیان به کشتن آنها است.
شیخ محمد حسین مفتی قدس همچنین در رابطه با فتوای سفر به قدس در سایه سلطه رژیم صهیونیستی برآن ، تصریح کرد: این سفربا قصد زیارت اماکن مقدسه و اعلام حمایت از ساکنان فلسطینی بیت المقدس ، نوعی مقاومت در برابر اشغالگری این رژیم بوده و از نظر ما به نوعی همیاری آنان برای ادامه مقاومت به شمار می رود.
وی ادامه داد : ما از این سفرها حمایت می کنیم مشروط بر اینکه در چارچوب فتواهای موجود از جمله شرط به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی و اشغالگری آن دربیت المقدس وعدم تعامل با آن به عنوان یک کشور و عادی سازی روابط ، باشد.
وی ازعلاقمندان زیارت بیت المقدس خواست درصورت تمایل به سفربه این شهر، هماهنگی های لازم را با مقامات فلسطینی و اردنی صورت دهند.
شبک 6002 / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیانیه ها به تنهایی برای متوقف شدن تجاوزات رژیم صهیونیستی کافی نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X