صدر اعظم اتریش: رژیم نازی هرگز باز نخواهد گشت

به گزارش ایرنا , فایمن كه در ساختمان محل صدر اعظمی اتریش سخنرانی می كرد, با اشاره به اینكه باید از تاریخ درس گرفت, افزود : اندیشه پاسخ به همه چیز است. آنچه كه اروپا و جهان در بحران وحشتناك ترین تاریخ خود تجربه كردند به قتل رسیدن شش میلیون نفر در جریان هولوكاست طی جنگ جهانی دوم بود.
وی یادآوری كرد: 8 مه روزی است كه به خاطر ایستادگی در برابر نازیسم , هزاران اتریشی جان خود را از دست دادند و ما باید این روزهای فراموش نشدنی را به عنوان یك نتیجه كلی سر مشق حال و آینده خود قرار دهیم.
رینهولد میترلهنر معاون صدر اعظم اتریش یكی دیگر از سخنرانان این مراسم بود كه گفت : یكی از مسولیت های ما یاداوری جنایت هایی است كه در طول جنگ جهانی دوم به وجود آمد و با وجود آنكه آن دوران سخت به پایان رسیده است بازهم شاهد موارد نقص حقوق بشر در بسیاری از كشورها هستیم.
معاون صدراعظم اتریش همچنین نسبت به قدرت یافتن جریان های نازیسم هشدار و به مردم گوشزد كرد تا مراقب تفرقه افكنی برخی جریان های داخلی باشند.
در ساعت 10:00 روز 8 مه سال 1945 بود كه آلمان خود را به متفقین تسلیم كرد و جنگ جهانی دوم در اروپا به پایان رسید.اعلام پایان جنگ جهانی دوم احساسات متناقضی را در مردم جهان و بازماندگان جنگ برانگیخت. به طور كلی، اكثر شهروندان جهان، هیتلر را عامل اصلی جنایاتی كه رخ داده بود, می دانستند.
اروپام**441**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدر اعظم اتریش: رژیم نازی هرگز باز نخواهد گشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X