معلمان نمونه ‌استان سمنان تجليل شدند

به گزارش ايرنا، در اين آيين از 57 معلم نمونه شهرستاني ومنطقه اي، 27 معلم نمونه استاني و يك معلم منتخب در سطح ملي تجليل شد.
مشاور وزير و رئيس ستاد اجراي سند تحول بنيادين وزارت آموزش و پرورش در اين آيين مهم ترين عنصر پيشرفت جامعه را آموزش و پرورش دانست و گفت: آموزش و پرورش يك دستگاه زير بنايي است و قابل مقايسه با ساير نهادها و دستگاه ها نيست.
رضا مددي اساس كار آموزش و پرورش را مدرسه اعلام كرد و اظهار داشت: دوران دبستان بهترين زمان براي ايجاد تحول در دانش آموزان است و نقش معلمان پايه اول ابتدائي در اين خصوص و رقم زدن سرنوشت دانش آموزان تعيين كننده است.
مددي به نقش تعيين كننده معلمان در سرنوشت دانش آموزان نيز اشاره كرد و تصريح كرد: مسير شكوفائي جامعه آموزش و پرورش است.
وي با تاكيد بر سرمايه گذاري بيشتر براي معلمان، خاطرنشان كرد : هر چه در آموزش و پرورش سرمايه گذاري كنيم نتيجه آن به خود ما برمي گردد.
مددي بيان داشت : مدرسه را نبايد محل انباشت ذهني تلقي كرد بلكه بحث تربيتي و ديگر عوامل نيز بايد مورد توجه قرار گيرد.
رئيس ستاد اجراي سند تحول بنيادين وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه در طرح تحول بنيادين بر تربيت همه جانبه تاكيد شده است، گفت: مديران و معلمان عامل اصلي تحول در آموزش و پرورش هستند.
مددي اجراي سند تحول بنيادين را ماموريت اصلي وزارت آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه دانست و گفت : همه برنامه هاي اين وزارت خانه در سال جاري بر اساس سند تحول بنيادين برنامه ريزي و پيش بيني شده است و روساي مناطق آموزشي هم بايد سند تحول بنيادين آموزش و پرورش را مبناي برنامه‌هاي سال 95 خود قرار دهند.
مشاور وزير آموزش و پرورش در اجراي سند تحول با بيان اينكه بيش از 150 برنامه در اين حوزه پيش بيني شده، اظهار كرد : اگر چنانچه هر نوع فعاليتي در راستاي سند تحول بنيادين نباشد در دستور كار قرار نمي گيرد.
مددي ادامه داد : در سند تحول اشاره شده دانش‌آموزان از نقش منفعل به نقش فعال درآيند و سازوكارهاي آموزش و پرورش به نحوي اصلاح شود.
وي خاطرنشان كرد:‌ زماني تحول در آموزش و پرورش اتفاق مي‌افتد كه دانش‌آموزان در جريان تحول قرار گرفته و نقش‌آفرين باشند.
مدير كل آموزش و پرورش استان سمنان در آيين گفت: با تلاش معلمان و فرهنگيان آموزش و پرورش اين استان در شاخص هاي مختلف در رتبه هاي اول تا پنجم كشور قرار داردكه كسب اين رتبه ها حاصل تلاش معلمان شاخص و پيشكسوتان فرهنگي اين استان است.
محمد رضا جهان گفت : معلمي شغل انبياست و وجود معلمان مستعد، دلسوز و اخلاق مدار در جامعه يك سرمايه ارزشمند است.
وي با اشاره به جايگاه شغل معلمي، اظهار كرد: توسعه كشور، مرهون خدمات معلمان با تربيت آينده سازان كشور به عنوان زير بناي توسعه است.
جهان تاكيد كرد : معلمان نقش بسيار مهم و تأثيرگذاري در نظام تعليم و تربيت و سطح جامعه دارند و موفقيت هاي بدست آمده علمي، فرهنگي به ويژه در آموزش و پرورش استان مرهون زحمات معلمان است.
وي با گراميداشت هفته مقام و منزلت معلم و ياد و خاطره استاد شهيد مرتضي مطهري گفت: موثرترين عامل در توسعه تعليم و تربيت جامعه معلمان هستند.
مديركل آموزش و پرورش استان سمنان شهيدمطهري را الگو و افتخار تمام معلمان دانست و بر تاسي بيشتر فرهنگيان از ارزشهاي فكري و معنوي اين شهيد عاليقدر تاكيد كرد.
وي با بيان اينكه سرمايه انساني هر جامعه اي محصول آموزش و پرورش آن جامعه است، اظهار داشت: بدون برخورداري از آموزش و پرورش پويا نمي توان به توسعه اميدوار بود و رشد و كمال جامعه در تربيت نيروهاي ارزشمند است.
در اين آيين كه جمعي از فرهنگيان برگزيده استان، امام جمعه موقت سمنان و فرماندار سمنان و جمعي از مسئولان حضور داشتند، از معلمان و فرهنگيان نمونه استان سمنان با اهداي لوح يادبود و هدايا تقدير شد.
اجراي ورزش باستاني توسط دانش آموزان شاهرودي به سرپرستي ابوالقاسم جلالي، اجراي سرود توسط گروه بين المللي اسراء، پخش نماهنگ، تقدير از معلم كلاس اول محمدرضا جهان مديركل آموزش و پروش استان و پخش كليپي از معلم محمدرضا خباز استاندار سمنان از ديگر بخش هاي اين آيين بود.
حدود 10 هزار معلم در بيش از يك هزار واحد آموزشي، تدريس پنج هزار كلاس درس را در استان سمنان بر عهده دارند.
7074/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معلمان نمونه ‌استان سمنان تجليل شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X