رواج تک‌فرزندی در بین خانواده‌های اردبیلی رشد اجتماعی کودکان را مختل می‌کند

تک فرزندی قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت:‌ در خانواده‌های تک فرزندی، خواهر و برادری وجود ندارد که این مسئله در اجتماعی شدن کودک مشکل ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد نریمانی ظهر امروز در همایش روز ملی جمعیت در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: تک فرزندی که در حال حاضر در جامعه رواج یافته در شکل‌گیری شخصیت و آینده کودک تبعاتی ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: در خانواده‌های تک فرزندی، خواهر و برادری وجود ندارد که این مسئله در اجتماعی شدن کودک مشکل ایجاد می‌کند و سبب می‌شود تا کودک به لحاظ ارتباطی آنچنان که شایسته است پرورش نیابد و تبعات آن در زندگی او تاثیرگذار می‌شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در این گونه خانواده‌ها چون الگویی برای کودک وجود ندارد بنابراین کودک از افراد خارج از دایره خانواده الگوگیری می‌کند و تبعات و آثار منفی در وی نمود پیدا می‌کند که باید خانواده‌ها به این امر توجه داشته باشند.

نریمانی با اشاره به اینکه سه سبک سخت‌گیری، سهل‌گیری و متقاعد کردن برای تربیت فرزندان در خانواده ها وجود دارد، بیان کرد: در خانواده‌های تک فرزندی بیشتر از سبک‌های سخت گیری و سهل‌گیری استفاده می‌شود و کمتر از سبک متقاعد کردن استفاده می‌کنند که همین امر سبب می‌شود فرزند در برابر آسیب‌های اجتماعی دچار مشکل شود.

وی گفت: کودکانی که تک فرزند هستند، معمولا نگران از دست دادن پدر و مادر خود هستند که سبب آسیب پذیرتر بودن کودکان می‌شود و کودک از نظر روانشناختی رشد پیدا می‌کند اما رشد هوش هیجانی به سختی انجام می‌شود که برای جلوگیری از این امر باید تلاش کنیم تا دیدگاه خانواده‌ها در این حوزه تغییر یابد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رواج تک‌فرزندی در بین خانواده‌های اردبیلی رشد اجتماعی کودکان را مختل می‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X