کاهش 10 کیلومتری سرعت، نیمی از تلفات جاده‌ای را کم می کند

کاهش 10 کیلومتری سرعت، نیمی از تلفات جاده‌ای را کم می کند جامعه > حوادث - ایسنا نوشت: رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، گفت: انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم گرچه مورد پذیرش من است، اما باید توجه داشت محدود کردن اختیارات شوراها نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.

احمد دنیا مالی در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورا با اشاره به مصوبه کمیته فرعی دولت، گفت: انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم در کمیسیون‌های مختلف دولت مطرح است و این امر در یکی از کمیته‌ها فرعی تصویب هم شده به گونه‌ای که به این جمع بندی رسیدند تا در شهرهای بالای 20 هزار نفر این مهم انجام شود و در اولین گام نیز 50 شهر را برای این امر انتخاب کنند.

دنیا مالی اظهار داشت: گرچه من خودم با اینکه شهردار توسط رأی مستقیم مردم انتخاب شود موافقم؛ اما به نظر می‌رسد اگر اختیارات محدودی را هم در اختیار شورا و شهرداری‌های است از آنان بگیریم عملا این دو نهاد موجودیتی نخواهند داشت و باز هم دولت است که تصدی‌گری خود را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، وی ادامه داد: کاهش اختیارات شوراها نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت و باید این مهم مد نظر قرار گیرد.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین به موضوع تلفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: به رغم اقدامات خوب پلیس و نیز بهبود رفتار ترافیکی مردم شاهد کاهش تعداد تلفات جاده‌ای از 27 هزار فقره به 17 هزار فقره بودیم که با در نظر گرفتن افزایش 2.5 برابری تعداد ناوگان وسایل نقلیه در کشور این یک موفقیت است.

دنیا مالی ادامه داد: اما در نظر داشته باشید همین رقم 17 هزار در سال نیز جمعیت زیادی است که باید راهکار اساسی برای این امر اندیشیده شود؛ چراکه بسیاری از این تلفات در نزدیکی مدخل‌های ورودی شهرها اتفاق افتاده که آمارها می‌گویند اگر مردم تنها 10 کیلومتر از سرعت خود بکاهند نیمی از آمار تلفات جاده‌ای نیز کاسته خواهد شد.

دنیا مالی گفت: با جدا کردن شبکه راه‌ها دیگر شاهد سوانح رودرو نبوده‌ایم که این از اقدامات خوبی بوده که انجام شده اما باز تاکید می‌کنم رقم 17 هزار نفر بسیار زیاد است و این در حالی است که در این سوانح تعداد زیادی نیز معلول می‌شوند که هزینه‌های زیادی به جامعه وارد می‌شود؛ از این رو باید با یک عزم عمومی و جدی سعی در کاهش تلفات رانندگی داشته باشیم.

۴۷۲۳۷

کلید واژه ها: حمل و نقل - تصادفات رانندگی - رانندگی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش 10 کیلومتری سرعت، نیمی از تلفات جاده‌ای را کم می کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X