اصناف موثر در تولید ناخالص ملی درشوراهای تصمیم گیرنده جایی ندارند!

اصناف موثر در تولید ناخالص ملی درشوراهای تصمیم گیرنده جایی ندارند!به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،مصطفی زریسفی درگردهمایی اصناف و روسای صنعت ومعدن استان در برسیر خاطرنشان کرد: قرار است جواز کسب چند منظوره باشد شاخص هایی که اصناف در کرمان دارند نظیر پرداخت مالیات و...نیز با همین مجوز انجام شود.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت،معدن وتجارت اظهار کرد:2.95میلیاردتومان ارزش تولید ناخالص اصناف استان است که توسط70هزار واحدصنفی ایجاد شده است.

زریسفی افزود: 210هزار شغل نیز توسط واحدهای صنفی استان ایجاد شده است.

وی بیان کرد:انتظار می رود مسئولین سیاست گذار توجه بیشتری به حضور اصناف در مجامع تصمیم گیرنده ای نظیر فراکسیون های مجلس و شوراهای برنامه ریزی استانی کنند.

زریسفی ابراز کرد: با کمک برخی نمایندگان فراکسیونی هم تشکیل شده که هنوز جایگاه تصمیم گیری ندارد.

وی یکی از سوالات بزرگ اصناف را نادیده شمردن این قشر بزرگ در برنامه 5 وحتی ششم توسعه دانست وگفت: قانون نظام صنفی که اولین قانون بعد از انقلاب است همچنان نیاز به بازنگری دارد این درحالی است که تاکنون چندین بار اصلاح شده وباز نیاز به بازنگری دارد.

وی با قدردانی درخصوص حل مشکل مدیریت آژانس ها در قالب اتحادیه ویا تشکل صنفی تاکسی ها اظهار کرد:در کرمان در بحث فرش بافان 70هزار قالی باف داریم که با تولید42هزار متر فرش 42ملیارد تومان تولید ارزش افزوده دارنداما اتحادیه آنان درحال فروپاشی است 

زریسفی از نبود واحدهای صنعت ومعدن در برخی شهرستانها انتقاد کرد وگفت: در برخی شهرستانها مشکلات بحرانی ایجاد کرده است  که امیدواریم هرچه سریع تر سازمان صنعت ومعدن مجوز به کار گیری نماینده ای را داشته باشد.

معاون توسعه تجارت صنعت،معدن وتجارت استان خاطرنشان کرد: تورم کنترل شده ولی رکود وحشتناک حاکم بربازار را نباید نادیده گرفت.

وی از دوگانگی مدیریتی در تنظیم بازار کشور بین جهاد وصنعت ومعدن نیز ابراز ناخشنودی کرد وگفت: این وضعیت به نفع هیچ یکی از دو دستگاه ومردم نیست.
انتهای پیام/ح

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اصناف موثر در تولید ناخالص ملی درشوراهای تصمیم گیرنده جایی ندارند!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X