پروانه بهره برداری از واحد یکم نیروگاه بوشهر صادر شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین الملل گفت: مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور به عنوان واحد قانونی نظارت بر ایمنی تاسیسات هسته ای و فعالیت های پرتوی کشور پس از انجام کلیه مراحل بررسی، بازرسی و کنترل های قانونی پروانه بهره برداری را برای واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به مدت ۵ سال صادر کرد.

ضمن تاکید بر اهمیت این رویداد افزود: این موضوع برای شرکت روس اتم به عنوان پیمانکار و سازنده و شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی به عنوان بهره بردار اهمیت بسزایی دارد.

کمالوندی خاطرنشان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر طی فروردین ماه سال جاری حتی فراتر از ظرفیت اسمی خود معادل حدود ۷۵۰۰۰۰ مگاوات ساعت برق که خود معادل ۴ درصد از کل برق ایران می باشد به شبکه برق کشور تحویل نموده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: از مهرماه ۱۳۹۲ کار بهره برداری از این نیروگاه عملاً از شرکت پیمانکار به مهندسین ایرانی واگذار گردیده است. بر اساس قرارداد مربوطه پیمانکار موظف است به مدت ۳ سال در کنار بهره بردار ایرانی خدمات مشاوره ای خود را ارائه نماید که در طول این سال ها به تدریج از تعداد مهندسین روسی کاسته شده است.

کمالوندی افزود: در زمان تحویل نیروگاه حدود ۲۷۰ مهندس روس کار مشاوره را بر عهده داشتند. در حال حاضر این تعداد به کمتر از ۶۰ نفر تقلیل یافته و طی ماه های آینده تا مهرماه (پایان ۳ سال) این افراد نیز به کار خود پایان داده و احتمالاً فقط تعداد کمی از مهندسین شرکت های پیمانکار جزء، بنا به درخواست شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی در حوزه های اصلی از جمله توربین و مخزن فشار خدمات مشاوره ای ارائه خواهند نمود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروانه بهره برداری از واحد یکم نیروگاه بوشهر صادر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X