بهزيستي به مساله اعتياد اينترنتي و فضاي مجازي ورود كند

دكتر گودرز صادقي روز يكشنبه در آيين امضاي تفاهمنامه همكاري اين دانشگاه با اداره كل بهزيستي استان افزود: همكاري بين اين دو دستگاه مي تواند در زمينه كاهش آسيب هاي اجتماعي به ويژه كاهش آسيب هاي ناشي از اعتياد مردم به ويژه قشر جوان به فضاي مجازي در استان مثمر ثمر واقع شود.
وي همچنين اظهار كرد: ايجاد ارتباط موثر براي توسعه خدمات تحقيقاتي و مطالعاتي و استفاده از حداكثر پتانسيل هاي موجود در دانشگاه و بهزيستي ، برنامه ريزي علمي براي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي ، همكاري براي برگزاري كارگاه و نمايشگاه و همكاري در زمينه پايان نامه هاي كارشناسي ارشد و رساله دكتراي مرتبط با موضوعات بهزيستي با جديت دنبال خواهد شد.
او افزود: همكاري هاي بين بخشي و استفاده از ظرفيت دستگاه هاي ديگر نيز بايد در برنامه هاي كاري ادارات قرار بگيرد.
او با اشاره به موضوع تفاهم نامه اظهار كرد: تعامل و توسعه همكاري هاي علمي ، آموزشي و پژوهشي بين دانشگاه محقق اردبيلي و اداره كل بهزيستي با رويكرد بهبود و ارتقاي توانمندي هاي رواني و اجتماعي اقشار جامعه به ويژه دانشجويان با اولويت پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي موضوع اين تفاهم نامه است.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي دانشگاه محقق اردبيلي ، مديركل بهزيستي استان اردبيل نيز با اشاره به ظرفيت هاي دانشگاه محقق اردبيلي گفت: بهزيستي درصدد است از ظرفيت هاي علمي و پژوهشي دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي دانشگاه استفاده كند.
بهزاد ستاري افزود: بهزيستي در زمينه آسيب هاي اجتماعي مختلف از جمله طلاق و اعتياد نياز به مدل دارد كه اين مدل را دانشگاه مي تواند ارايه دهد.
او اظهار كرد: دانشجويان دانشگاه مي تواند جامعه هدف اداره بهزيستي قرار بگيرند.
پروفسور محمد نريماني ، معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه محقق اردبيلي هم گفت: اداره بهزيستي اولويت هاي پژوهشي خود را به دانشگاه اعلام كند تا دانشگاه در اين زمينه كارهاي پژوهشي انجام دهد.
وي با بيان اينكه كميته پژوهشي اداره بهزيستي بايد احيا شود افزود: اين كميته بايد هر دو هفته يك بار تشكيل جلسه داده و در زمينه آسيب هاي اجتماعي نيازهاي پژوهشي و پايان نامه هاي مد نظر را مورد كنكاش قرار بدهد.
نريماني از آمادگي اين دانشگاه براي مشاركت با اداره بهزيستي در برگزاري همايش سالانه خبر داد و گفت: اين همايش بايد در حوزه مسايل بهزيستي برگزار شود.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهزيستي به مساله اعتياد اينترنتي و فضاي مجازي ورود كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X