اجراي سندتحول بنيادين،ماموريت اصلي وزارت آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه است

رضا مددي روز يكشنبه در حاشيه آئين تجليل از معلمان نمونه استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با تاكيد بر اين كه براي تحقق سند تحول بنيادين بايد حمايت هاي لازم از سوي خانواده ها و دستگاه‌هاي ديگر انجام شود، افزود: روساي مناطق آموزشي با تسلط بر محتواي اين سند مي توانند پيام‌هاي سند را به خوبي منتقل كنند.
مددي با بيان اينكه همه برنامه هاي اين وزارتخانه در سال جاري بر اساس سند تحول بنيادين برنامه ريزي و پيش بيني شده است، گفت: روساي مناطق آموزشي هم بايد سند تحول بنيادين آموزش و پرورش را مبناي برنامه‌هاي سال 95 خود قرار دهند.
مشاور وزير آموزش و پرورش در اجراي سند تحول با بيان اين كه بيش از 150 برنامه در اين حوزه پيش بيني شده، اظهار كرد: اگر چنانچه هر نوع فعاليتي در راستاي سند تحول بنيادين نباشد در دستور كار قرار نمي گيرد.
مددي تصريح كرد : در سند تحول اشاره شده دانش‌آموزان از نقش منفعل به نقش فعال درآيند و سازوكارهاي آموزش و پرورش به نحوي اصلاح شود.
وي خاطرنشان كرد:‌ زماني تحول در آموزش و پرورش اتفاق مي‌افتد كه دانش‌آموزان در جريان تحول قرار گرفته و نقش‌آفرين باشند.
رئيس ستاد اجراي سند تحول بنيادين وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعاليت‌هاي پرورشي در مدارس گفت: تشكل‌هاي موجود آموزش و پرورش كاركرد تربيتي دارند و اگر بخواهيم در سطح مدارس انحصار ايجاد كنيم دل‌زدگي ايجاد مي‌كند؛ بايد هر دانش‌آموز به فراخور علاقه و استعداد، امكان انتخاب داشته باشد.
مددي با بيان اينكه نيازهاي تربيتي دانش‌آموزان متنوع است و اين تشكل‌ها پاسخگوي بخشي از اين نيازها هستند، گفت: اين تشكل‌ها در مدارس رقيب يكديگر نبوده بلكه رفيق هم هستند و نياز جدي كشور است تا تشكل‌ها در كنار يكديگر قرار گيرند.
وي پيشنهاد داد كه اردوهاي مشتركي از سوي تشكل‌هاي مختلف دانش‌آموزي برگزار شود.
وي ادامه داد : مهم‌ترين كار تشكل‌هاي دانش‌آموزي كيفيت بخشي و عمق دادن به كارهاست و تربيت نيروي انساني براي راهبردي تشكل‌ها بسيار ضروري است.
مددي همچنين با اشاره به تغيير كتاب‌هاي درسي پايه دهم در سال تحصيلي 96-95 در راستاي اجراي سند تحول بنيادين و انجام برخي اصلاحات در اين وزارتخانه اظهار كرد: اين تغييرات شامل كتاب‌هايي از جمله رياضيات، مطالعات اجتماعي، ادبيات و دستور زبان فارسي، زبان انگليسي و دروس آزمايشگاهي خواهد بود.
مشاور وزير و رئيس ستاد اجراي سند تحول بنيادين وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: تغيير مواد درسي و جايگزين كردن مطلب جديد بخشي از تحولات در عرصه تعليم و تربيت است و در اين راستا كارگروه هايي تشكيل و ساماندهي نيروي انساني و هدايت تحصيلي در حال انجام است.
7074/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجراي سندتحول بنيادين،ماموريت اصلي وزارت آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X