حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از نوآوران

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، حمید رضا مرتضایی در جلسه مشترک با رییس مرکز رشد واحدهای فناور انزلی اظهار کرد : بر اساس تصویب شورای حمایت از نوآوری سازمان منطقه آزاد انزلی ، ایده های واجد شرایط ، بسته به ویژگیهای طرح و طبقه بندی TRL ، از دفتر کار رایگان و معافیت 70 درصدی در کسب مجوز فعالیت درمنطقه آزاد انزلی و برخی بسته های حمایتی دیگر بهره مند می شوند.
وی با اشاره به فقدان یک بازار قدرتمند و ریسک پذیر برای حمایت، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های دانش محور اجرایی و فن آوری پیشرفته خاطرنشان کرد : در صددیم با برگزاری رویدادهایی امکان آشنایی سرمایه گذاران جسور و ریسک پذیر و افراد صاحب ایده را فراهم کنیم .
این عضو هیات مدیره سازمان منطقه ازاد انزلی از شناسایی حدود 15 سرمایه گذار ریسک پذیر برای شرکت در رویدادهای پیش بینی شده و ایجاد ارتباط بین افراد صاحب ایده و سرمایه گذار خبر داد.
وی با اشاره به فعالیت افراد صاحب ایده در این منطقه در زمینه های مختلف افزود : ارگانیک کردن تولیدات منطقه یکی از طرحهایی است که سازمان منطقه آزاد انزلی با جدیت پی گیر آن است.
مرتضایی ابراز امیدواری کرد ، تلاشهای مشترک سازمان منطقه آزاد انزلی و مرکز رشد واحدهای فناور انزلی در قالب شورای حمایت از نوآوری سازمان به بارورسازی ایده های نو کمک کند.
رییس مرکز رشد واحدهای فناور انزلی نیز در این نشست گفت : مرکز سال 1384 بعنوان واحد اقماری تاسیس شد و با توجه به قابلیتهای ویژه صنعتی و تجاری انزلی بویژه برخورداری از سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی بندرانزلی اسفند ماه سال 1386 بعنوان اولین مرکز رشد مستقل شهرستانها شروع به کار کرد.
بهاره پور مرادی اظهار کرد : هم اکنون 24 شرکت و موسسه فناور با تخصصهایی در ارتباط با الکترونیک ، ICT ، تولید نرم افزار و صنایع دانش بنیان در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.
وی خاطرنشان کرد :مرکز رشد واحدهای فناور با در اختیار قرار دادن فضا برای فعالیت ، معافیت مالیاتی، حمایت مالی در قالب ارائه تسهیلات، برگزاری کارگاه آموزشی، مشاوره حقوقی و مالی فرصت مغتنمی برای پژوهشگران، مخترعان و افراد دارای ایده است.
رییس مرکز رشد واحدهای فناور انزلی ، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی رایگان و نمایشگاه هفته پژوهش را از جمله فعالیتهای دیگر این مرکز عنوان کرد.
' شورای حمایت از ایده‌های نوآور و کارآفرین منطقه آزاد انزلی ' سال 1393 جهت سیاستگذاری و اتخاذ تصمیم های همسو در قالب برگزاری جلسات منظم هفتگی شکل گرفت ، این شورا در تاریخ 10 اسفند 1394 به صورت رسمی در چارت سازمانی منطقه آزاد انزلی نهادینه شد، اعضای شورا را هفت عضو از سازمان منطقه آزاد انزلی و دو عضو از مرکز رشد واحدهای فناور انزلی تشکیل می دهند.
6030/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از نوآوران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X