تفاهم سازندگان ایرانی با انجمن صنایع انرژی هلند

انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران و انجمن صنایع انرژی هلند تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت با بیان این که وزارت نفت طی ماههای اخیر خدمات رگولاتوری خود را درقبال شرکتهای خارجی به بخش خصوصی ارائه کرده است، گفت: امضای تفاهمنامه های همکاری میان سازندگان داخلی و شرکتهای خارجی حاکی از عزم این وزارتخانه برای ارتقای توانمندی شرکتهای خصوصی است.

رضا خیامیان، امروز (یکشنبه) در حاشیه امضای تفاهمنامه میان انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و انجمن صنایع انرژی هلند با اشاره به نقش مهم وزارت نفت در امضای این تفاهمنامه، اظهار کرد: وزارت نفت با معرفی شرکتهای خارجی به بخش خصوصی وظیفه رگولاتوری خود را به خوبی ایفا کرده است.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت امضای تفاهمنامه با انجمن صنایع انرژی هلند را به منظور انتقال تکنولوژی، تشکیل شرکتهای مشترک و برقراری دوره های آموزشی به منظور ارتقای کیفیت کالاهای تولیدی اعلام کرد.

وی تصریح کرد: براین اساس انتظار داریم با امضای تفاهمنامه های همکاری با شرکتهای خارجی، شاهد تشکیل شرکتهای مشترک و انتقال فناوری باشیم.

خیامیان ادامه داد: در واقع وزارت نفت با معرفی شرکتهای خارجی به بخش خصوصی، این بخش را برای اجرای قراردادهای جدید نفتی آماده می کند تا بتوانند به صورت مشترک به اجرای پروژه های نفتی اقدام کنند.

وی با بیان این که دو تفاهمنامه ای که در ایام نمایشگاه میان انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با ایتالیا و هلند امضا شد، با معرفی این شرکتها از سوی وزارت نفت صورت گرفت، ادامه داد: هم اکنون الگوی جدید همکاری میان وزارت نفت و بخش خصوصی شکل گرفته است. از سوی دیگر این همکاریها به انتقال فناوری، تولید تجهیزات با کیفیت در داخل خواهد انجامید.

باحضور هنک کامپ، وزیر اقتصاد، انرژی و کشاورزی هلند و امیرحسین زمانی نیا، معاون اموربین الملل و بازرگانی وزیر نفت دو تفاهمنامه جداگانه همکاری میان انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت (استصنا)، انجمن شرکتهای مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی (اپک) با انجمن صنایع انرژی هلند به امضا رسید.

سرمایه گذاری مشترک، انجام پروژه های مشترک، آموزش، انتقال تکنولوژی، برگزاری نمایشگاه، تبادل هیئتهای فنی و تجاری، برگزاری نشست مشترک تجاری از محورهای اصلی این تفاهمنامه بوده است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهم سازندگان ایرانی با انجمن صنایع انرژی هلند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X