اگر قیمت نفت کاهش نمی‌یافت رشد اقتصادی 94 بیش از 5 درصد بود

وزیر امور اقتصادی و دارایی معتقد است که اگر کاهش جهانی قیمت نفت اتفاق نمی افتاد رشد اقتصادی در سال1394 به بیش از 5 درصد افزایش پیدا می کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی طیب نیا امروز در دومین روز همایش قانونگذاری و نظارت، الزامات و راهکارها که در محل مجلس قدیم برگزار شد، اظهار کرد: در سال 1392 تورم 45 درصد و رشد اقتصادی منفی 6.8 درصد بود. دولت برنامه‌های مفصلی را برای تنظیم شرایط اقتصادی اجرا کرد که در نتیجه آن تورم کنترل و مهار شد و زمینه برای دستیابی به رشد اقتصادی در سال 1393 فراهم شد تا جایی که رشد مثبت 3 درصد را در سال 1393 شاهد بودیم.

وی افزود: در چنین شرایطی با کاهش جهانی قیمت نفت مواجه شدیم و با توجه به وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی رشد اقتصادی کند شد در حالیکه اگر این کاهش قیمت نفت اتفاق نمی افتاد در سال 1394 رشد اقتصادی به بیش از 5 درصد افزایش پیدا می کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: ما امسال در شرایطی قرار گرفته ایم که برجام به نتیجه رسیده و باید از همه ظرفیت ها برای روند نزولی تورم و دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصد در طول برنامه استفاده کنیم.

ادامه دارد

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اگر قیمت نفت کاهش نمی‌یافت رشد اقتصادی 94 بیش از 5 درصد بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X