پروژه آبرسانی سیراف به جم تسریع می شود

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار جم از تنظیم تفاهم نامه ای برای همکاری وزارت نفت و وزارت نیرو در زمینه آب جم خبر داده و اعلام کرده است: با توافق حاصل شده بین این دو وزارتخانه، عملیات تکمیل پروژه آبرسانی سیراف به جم تسریع می شود.

بر پایه گزارش معاونت نظارت بر بهینه سازی مصرف انرژی و ارزشیابی طرح های برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، با توجه به ضرورت تامین آب مورد نیاز شهرستان جم به عنوان میزبان نفت و گاز و به منظور تکمیل پروژه آبرسانی سیراف به جم این توافق بین دو وزارتخانه انجام شده است.

براساس این توافق نامه، وزارت نفت مکلف است اعتبار لازم برای این پروژه را از طریق شرکت ملی نفت ایران برای تکمیل عملیات اجرایی تامین کند و وزارت نیرو نیز موظف است، عملیات اجرایی و اخذ تمامی مجوزهای قانونی لازم از مبادی قانونی و ذی صلاح را بر عهده گیرد.

براساس مفاد این تفاهم نامه مسئولیت و تامین هزینه بهره برداری، تعمیرات و نگهداری از کل پروژه مذکور و نیز تولید و تحویل آب با کیفیت مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی در شهر جم در افق سال های ۱۳۹۵ تا ١۴١٠ بر عهده وزارت نیرو است.

به منظور رسیدن به اهداف تفاهم نامه مذکور و تسریع در عملیات اجرای تکمیل پروژه آبرسانی به شهرستان جم، جانمایی زمین برای احداث آب شیرین کن توسط سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال پیگیری است.

براساس گزارش خبرنگار مهر، وضعیت آب شهرستان جم بحرانی است و در صورت تاخیر در اجرای پروژه مذکور، شهروندان جمی با مشکلات جدی مواجه خواهند بود، به نظر می رسد با انعقاد تفاهم نامه بین این دو وزارت خانه ، روند تکمیل پروژه، سرعت گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه آبرسانی سیراف به جم تسریع می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X