چرا قیمت خودروهای داخلی با کیفیت آنها تناسب ندارد؟

دکتر شهریاری در پایان تأکید کرد: خودروهای ما با کیفیت نیست،زیرا طراحی خودروهای ما طراحی خودروهای روز نیست و تا زمانی که پراید تولید می کنیم ، وضعیت همین است. سرویس اقتصادی فردا: دکتر بهرام شهریاری عضو اتاق بازرگانی در برنامه ی "سؤال " رادیو گفت و گو تصریح کرد:بحث قیمت تمام شده ی خودروها یک بحث نظری و اختیاری نیست،بلکه بحثی مهندسی علمی است.  
 
عضو اتاق بازرگانی کشور در "سؤال " در پاسخ به این پرسش که چرا قیمتها در حوزه ی خودرو تناسبی با کیفیت آنها ندارد؟ گفت: قیمت تمام شده ی خودروها متشکل از مواد اولیه،هزینه ی دست مزد،هزینه های بالاسری و سود متعارف است. 

وی تصریح کرد:مواد اولیه ی ما اکثرا دولتی است و بیشتر بنگاه ها بصورت جزیره ای به خود نگاه کرده و قیمت تمام شده ی خود را لحاظ می کنند و به عبارتی قیمتهای جهانی را مورد نظر قرار داده و براساس قیمت جهانی، کالایشان را  به پایین دست عرضه می کنند.

دکتر شهریاری به  بررسی و تشریح عواملی که در بحث قیمت تمام شده ی خودروها مؤثر اند پرداخت و تصریح کرد:هزینه ی دستمزد و حقوق در کشور ما پایین است  و بنگاههای بزرگ خودروسازی ما با تراکم نیروی انسانی مواجه هستند. 

دکتر شهریاری در پایان تأکید کرد: خودروهای ما با کیفیت نیست، زیرا طراحی خودروهای ما طراحی خودروهای روز نیست و تا زمانی که پراید تولید می کنیم ،وضعیت همین است.

وی  ادامه داد:سیاست های حاکم بر صنعت خودرو (که بیشتر دولتی است ) باعث شده ما خودروهای کم کیفیت تولید کنیم اما اینکه نمی توانیم خودروهای با کیفیت تولید کنیم حرف غلطی است.      

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا قیمت خودروهای داخلی با کیفیت آنها تناسب ندارد؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X