بی برقی در شهر چوئبده در گرمای طاقت فرسای جنوب

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان؛ شهر چوئبده در 45 کیلومتری جنوب آبادان قرار دارد. این بندر از توابع شهرستان آبادان ،  در ساحل زیبای رودخانه بهمن شیر دارای موقعیتی بسیار ممتاز برای تجارت و فعالیتهای بندری است. جالب اینکه در دوران دفاع مقدس در آنزمان که شهر آبادان در محاصره دشمن بعثی بود ،  بندر چوئبده تنها راه ارتباطی  شهر و جزبره آبادان با جهان خارج بود و خدمات بسیار زیادی درآن دوران از طریق بندر چوئبده به رزمندگان اسلام ارائه شد.

اما حالا چوئبده که با بندر تجاری خود در حال رشد و توسعه تجارت با جهان پیرامون خود است مشکلاتی پیش روی این شهر قرار دارد که زیبنده آن نیست.هم اکنون شهروندان آبادان و خرمشهر و جنوب خوزستان گرمای بیش از 45 درجه را تجربه میکنند و این درشرایطی است که مشکل قطعی برق شهروندان چوئبده را کلافه کرده است.

یکی از شهروندان چوئبده گفت:برای یک خانواده ی 10نفره سخت است زیر یک کولر استراحت کنند.زیرا برق زیاد قطع می شود و وقتی  که هست فشار برق ضعیف است و کشش ندارد..


شهروند دیگری گفت :اوایل صبح هوا  خنک است ولی ساعت یازده به بعد نمی شود گرمای طاقت فرسای این شهر را تحمل کردزیرا برق این شهر بسیار ضعیف استمتاسفانه قطعی مکرر و نوسان برق در چوئبده مشکلات زیادی  به بار آورده است  و به وسایل برودتی خانواده ها صدمات زیادی را وارد کرده است به گونه ای که تعمیرگاه ها مملو از وسایل تعمیراتی نیمه سوخته است .

شهروند دیگری در این بندر  گفت : برق چوئبده نوسان و افت زیادی دارد همین امر موجب شده که وسایل برقی خیلی زود خراب شوندو مجبور می شویم  وسیله های برقی را به دلیل نوسانات برق عوض می کنیم

یکی دیگری از اهالی این شهر در این زمینه افزود : :مشکلاتی که برق چوئبده داردخسارت های زیادی به مردم واین شهر وارد کرده است

به گفته بسیاری از شهروندان مناطق ،کوی امام حسین  و کوی امامت  سه ، از جمله مناطقی هستند که بیشتر از سایر مناطق با مشکل قطعی برق وضعف ولتاژ وکمبود ترانس مواجه هستند.به همه این مشکلات باید فشار روحی و روانی ناشی از تحمل گرمای طاقت فرسای جنوب را هم اضافه کرد گرمایی که تصورش هم برای خیلی ها غیر ممکن است..

شهروند دیگری نیز در این زمینه گفت: حداقل  سه بار در هفته برق از ساعت 8 تا یازده قطع می شود و تحمل این گرما برای شهروندان بسیار سخت و دشوار است.

رئیس اداره برق شهرستان آبادان درباره این معضل گفت: در پاییز و زمستان سال گذشه نیروهای زحمتکش اداره برق تلاشهای زیادی را برای بهبود وضعیت برق در شهر چوئبده  انجام داده اند . و در چند مرحله  پروژه هایی به ارزش 33 میلیارد ریال در این شهر انجام شده است که این پروژه ها شامل تعویض سه کیلومترشبکه فشار متوسط ، 40 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و نصب 47 دستگاه ترانس برق برای  افزایش ضریب برق در این شهر بوده است.

مهندس ناصری همچنین گفت:  بیش از 600 چراغ روشنایی هم در معابر این شهر نصب شد  که در مجموع باید گفت  اقدامات زیادی برای اصلا و ساماندهی شبکه برق چوئبده انجام شده است.

گرچه تلاشهای زیادی برای اصلاح شبکه برق شهر بندری و استراتژیک چوئبده شده است اما هنوز مشکل برق این شهرستان بطور کامل برطرف نشده و گرمای طاقت فرسای جنوب روح و جان مردم این شهر را در بی برقی و افت فشار برق می آزارد. و باید برای رفاه حال شهروندان از یک سو و رشد و توسعه فعالیتهای تجاری از سوی دیگر اقدام عاجلی برای رفع این مشکل انجام شود در غیر اینصورت علاوه بر آزار شهروندان اقتصاد این شهر هم دچار صدماتی می شود که جبران آن بسیار دشوار خواهد بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بی برقی در شهر چوئبده در گرمای طاقت فرسای جنوب» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X