محدود کردن اختیارات شوراها نتیجه خوبی نخواهد داشت

دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، گفت: انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم گرچه مورد پذیرش من است، اما باید توجه داشت محدود کردن اختیارات شوراها نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شورای اسلامی شهر تهران، احمد دنیامالی در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورا با اشاره به مصوبه کمیته فرعی دولت، گفت: انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم در کمیسیون‌های مختلف دولت مطرح است و این امر در یکی از کمیته‌ها فرعی تصویب هم شده به گونه‌ای که به این جمع بندی رسیدند تا در شهرهای بالای 20 هزار نفر این مهم انجام شود و در نخستین گام نیز 50 شهر را برای این امر انتخاب کنند.

دنیامالی اظهار داشت: گرچه من شخصاً با اینکه شهردار توسط رأی مستقیم مردم انتخاب شود موافقم اما به نظر می‌رسد اگر اختیارات محدودی را هم در اختیار شورا و شهرداری‌های است از آنان بگیریم عملا این دو نهاد موجودیتی نخواهند داشت و باز هم دولت است که تصدی گری خود را افزایش می‌دهد.کاهش اختیارات شوراها نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت و باید این مهم مد نظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین به موضوع تلفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت‌: به رغم اقدامات خوب پلیس و نیز بهبود رفتار ترافیکی مردم شاهد کاهش تعداد تلفات جاده‌ای از 27 هزار فقره به 17هزار فقره بودیم که با در نظر گرفتن افزایش 2.5برابری تعداد ناوگان وسایل نقلیه در کشور این یک موفقیت است.

دنیامالی ادامه داد: اما در نظر داشته باشید همین رقم 17 هزار در سال نیز جمعیت زیادی است که باید راهکار اساسی برای این امر اندیشیده شود. بسیاری از این تلفات در نزدیکی مدخل‌های ورودی شهرها اتفاق افتاده که آمارها می‌گویند اگر مردم تنها 10 کیلومتر از سرعت خود بکاهند نیمی از آمار تلفات جاده‌ای نیز کاسته خواهد شد.

دنیامالی خاطرنشان کرد: با جدا کردن شبکه راه‌ها دیگر شاهد سوانح رودرو نبوده‌ایم که این از اقدامات خوبی بوده که انجام شده اما باز تاکید می‌کنم رقم 17 هزار نفر بسیار زیاد است. این در حالی است که در این سوانح تعداد زیادی نیز معلول می‌شوند که هزینه‌های زیادی به جامعه وارد می‌شود از این رو باید با یک عزم عمومی و جدی سعی در کاهش تلفات رانندگی داشته باشیم.

در پایان دنیامالی همچنین به شهادت تعدادی از مدافعان حرم از سپاه مازندران اشاره کرد و یاد و نام این عزیزان را گرامی داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محدود کردن اختیارات شوراها نتیجه خوبی نخواهد داشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X