مردم در نظام اسلامي ستون دين هستند/منتخبان مجلس كار خود را تمام شده حساب نكنند

به گزارش ايرنا، وي روز يكشنبه در ديدار محمدرضا عارف منتخب اول مردم تهران در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: بايد وظيفه مردم در نظام و وظيفه نهادهاي رسمي مدنظر ما باشد و اعتمادسازي نيز بسيار مهم است.
آيت الله جوادي آملي افزود: نحوه حضور مردم در صحنه سياسي در اسلام تعريف شده است و با توجه به بيان امام علي (ع) خطاب به مالك اشتر در نهج البلاغه درمي يابيم كه اين چنين نيست كه مردم تنها در صحنه راي دادن سهمي داشته باشند بلكه آنها ستون دين هستند و مردم در صحنه اخير(انتخابات اسفند 94) خوش درخشيدند و بايد مراقب باشيم كه مردم هميشه در صحنه باشند.
وي در ادامه گفت: مسئولان بخواهند جامعه و به خصوص اقتصاد را اداره كنند بايد بدانند كه گرچه ايران فرهنگي غني و زبان فارسي دارد ولي هرگز كلمات فارسي به كلمات قرآن نمي رسد و در اين كتاب آسماني همه چيز يافت مي شود.
وي افزود: در قرآن عبارت فقير را داريم ولي در فارسي فقير با گدا برابر است در حالي كه فقير گدا نيست بلكه فقير ملتي است كه جيبش خالي است و ستون فقراتش شكسته است و ملتي كه جيب و كيفش خالي است، چاپلوس است.
وي بيان داشت: جيب ملتي كه مي خواهد ايستادگي داشته باشد بايد پُر باشد و اگر مي خواهيم به اقتصاد مقاومتي جامه عمل بپوشانيم، با سفارش ها، اين امر محقق نشده و نياز به اقدام و عمل داريم.
اين مرجع تقليد با انتقاد از ورود بي رويه برخي كالاها به كشور گفت: كشور را مملو از برخي كالاهاي خارجي كرده ايم ولي حرف از توليد مي زنيم و آزاد بودن اسكله هاي بنادر براي ورود كالاها، با خودكفايي، توليد و جلوگيري از بيكاري منافات دارد.
وي افزود: واژه اي به بركت و عظمت غيرت كم ديده ايم و غيرت در حقيقت به معناي غيرزدايي است كه اجازه ندهيم بيگانه نفوذ كرده و خودمان هم سر در كار ديگران نكشيم و كسي كه به بيگانه راه مي دهد بي غيرت سياسي است.
وي ابراز داشت: اگر در كشوري هستيم كه شمال و جنوب ما را دريا احاطه كرده است و اين همه مرتع داريم نبايد علوفه را از كشوري چون برزيل وارد كنيم و همين واردات مايه گراني لبنيات و گوشت قرمز مي شود.
آيت الله جوادي آملي با توصيه به نمايندگان منتخب مجلس شوراي اسلامي گفت: نبايد گمان كنيد كه كار مردم تمام شده است و همچنين كار خود را در قبال مردم تمام شده حساب نكنيد.
وي بيان داشت: رهبر اگر علي ابن ابيطالب (ع) باشد مادامي كه افراد او با يكديگر نسازند شكست قطعي است و اين در حالي است كه بنا نيست جهاني با معجزه اداره شود و امروز دشمنان ما چون استكبار، صهيونيست و داعش بسيار خبيث تر از دشمنان پيامبر(ص) در صدر اسلام هستند.
وي تاكيد كرد: اگر مردم در كنار يكديگر نباشند و مسئولان كشور يكديگر را تاييد نكنند، نتيجه كار به يك غده تبديل مي شود و در برابر دشمنان خود دچار مشكل مي شويم.

* عارف: تركيب مجلس دهم تركيبي ارزشي و متعهد است
منتخب اول مردم تهران در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار گفت: مردم متعهد ايران يك بار ديگر حماسه ارزشمندي را با توجه به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب در اسفند گذشته خلق كردند و انتخابات خوبي را در اسفند ماه پارسال داشتيم و در ارديبهشت ماه امسال و در دور دوم انتخابات نيز مردم سنگ تمام گذاشتند.
محمد رضا عارف افزود: مجلس دهم تركيبي خوب متشكل از افراد ارزشي و متعهد دارد و مجلسي نخبه است كه با اين شرايط، مشكلات گذشته بوجود نخواهد آمد.
انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي اسفند ماه سال گذشته برگزار و دور دوم آن نيز جمعه دهم ارديبهشت ماه جاري برگزار شد.
وي يادآور شد: شعارهاي هر دو جناح سياسي در مجلس و كانديداها مطالبات مردم است و اين در حالي است كه در انتخابات مجلس شوراي اسلامي همه شئونات رعايت شد و اين يك سرمايه معنوي است.
وي افزود: بسياري از نمايندگان براي اولين بار است كه به مجلس راه يافته اند و سابقه سياسي ندارند ولي بايد بدانيم كه اولويت هاي كشور مسائل اقتصادي است و مهم ترين مساله كشور معيشت مردم، اشتغال، تورم و رونق اقتصادي است و در بحث هاي اجتماعي نيز مشكلاتي چون اعتياد را داريم كه نياز به رسيدگي دارند.
وي تاكيد كرد: اولويت مجلس دهم، مسائل اقتصادي و اجتماعي و مقابله با فساد است كه رهبر معظم انقلاب اسلامي از اوايل دهه 80 مطالبه جدي در اين مورد داشتند و امسال نيز معظم له اقتصاد مقاومتي را مد نظر دارند، از اين رو خوش بين هستيم كه مجلس دهم با استفاده از رهنمودهاي مراجع تقليد و اولويت هاي مدنظر نظام و رهبري بتواند گام هاي جدي در راستاي اين مطالبات بردارد.
عارف امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماري از مراجع تقليد و علما ديدار و گفت و گو مي كند.
7408 / 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مردم در نظام اسلامي ستون دين هستند/منتخبان مجلس كار خود را تمام شده حساب نكنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X