مناسب‌سازی معابرشهری مطالبه اصلی معلولان و جانبازان است

به گزارش خبرنگار مهر، ندا واشیانی‌پور پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران مناسب‌سازی محیط‌های شهری برای تردد راحت، آسان و بدون کمک دیگران را مهمترین خواسته‌های معلولان و جانبازان از مسئولان عنوان کرد و اظهار داشت: باید توجه داشت که مناسب سازی به معنای ایجاد محیط‌های بدون مانع و یا تسهیل دسترسی برای تمام افراد است.

وی اضافه کرد: مناسب‌سازی محیط‌های شهری یکی از راهکارهای ارتقاء کیفیت زندگی برای تمام افراد جامعه به‌ ویژه افراد دارای معلولیت است.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تمام مردم باید بتوانند آزادانه بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از ساختمان‌‌ها و اماکن عمومی و معابر شهری تردد کنند و از تمام حقوق اجتماعی خود برخوردار شوند.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه با وجود برنامه‌ریزی‌هایی که در این زمینه هر ساله انجام می‌شود، ما همچنان نیازمند مناسب‌سازی فضاهای شهری برای تردد جانبازان و معلولین هستیم، ادامه داد: این خوب نیست که نتوانیم پاسخگوی تنها نیاز جانبازان در این زمینه باشیم.

واشیانی پور با اشاره به اینکه شهر متعلق به تمام شهروندان است و کودکان، نوجوانان، جوانان و زنان و مردان، افراد سالم و آسیب‌دیده همه شهروند هستند، تاکید کرد: طبیعتا فضاهای شهری باید مناسب برای تردد و فعالیت و تفریح تمام شهروندان باشد و شهر اصفهان نیازمند توجه جدی در راستای اصلاح معابر برای استفاده جانبازان و معلولین است.

 وی افزود: به ویژه اینکه ما باید توجه و نگرش ویژه ای داشته باشیم به شیر مردانی که در بحرانی ترین شرایط کشور با تمام وجود و با خلوص نیت و بدون توقع جانفشانی و ایثارگری کردند و ما امروز تحت عنوان جانبازان درخدمت آنها هستیم و موظف به ادای دین نسبت به آنها هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: همچنین ما باید وظیفه خود را در مقابل آنها انجام بدهیم و مناسب سازی فضاهای شهری جهت تردد آسان آنها حداقل خدمتی است که می توانیم نسبت به جانبازان و معلولان انجام بدهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مناسب‌سازی معابرشهری مطالبه اصلی معلولان و جانبازان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X