امام جمعه مشهد: جامعه بدون جوانگرایی سقوط می کند

آیت الله سید احمد علم الهدی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از جوانان نخبه انقلابی همزمان با روز جوان در مشهد افزود: جامعه در حرکت مستمر خود به یک منبع نیرومند و بی محابا نیازمند است که تنها می توان در جوانان این منبع را سراغ گرفت.
وی ادامه داد: البته بی محابا کار کردن به عنوان خطر کردن نیست بلکه به این معناست که فرد خود را به خدا بسپارد و برای رسیدن به اهداف نهایت تلاش را انجام دهد.

* هیچ دوره ای درها روی جوانان باز نبوده است
امام جمعه مشهد گفت: در هیچ دوره ای از تاریخ دروازه های فعالیت اجتماعی، سیاسی و یا اقتصادی بر جوانان باز نبوده است و جوانان خود را با در بسته اجتماع مواجه می دیدند.
وی افزود: جوانان باید با پیگیری و فعالیت مستمر درها را در عرصه های روحانیت، فعالیت اقتصادی و غیره به روی خود بگشاید نه اینکه منتظر باشد تا دیگران بستر را برای آنان فراهم کنند.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: یک جوان باید درون نگری را بر رصد جامعه مقدم بدارد و خود بگونه ای فعال و عملگرا باشد که نهادهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را به خود وابسته کند تا از حمایت و سفارش بی نیاز باشد.

* برخی جوانان به واقعیتهای دینی بی توجه شده اند
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همچنین گفت: جوانان کانون احساس، شور و هیجان مبتنی بر عشق و عاطفه هستند که در مسائل غریزی و غیر آن از قبیل مسائل سیاسی، اجتماعی و حتی مسائل دینی نمود پیدا می کند.
وی افزود: برخی جوانان امروز دارای یک دوگانگی هستند که در اثر آن نسبت به مسائل دینی شور و احساس نشان می دهند اما به واقعیت دین بی توجهی می کنند.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: این در حالی است که دین دارای یک واقعیت است که بدون در نظر گرفتن آن، احساسات چیزی جز خیالات و جنون نیست.
وی گفت: این در حالی است که بعضا کسانی که به توجیه جوانان در این مسائل پرداخته و به تبیین واقعیات دینی مانند دفاع از حجاب و مقابله با منکرات می پردازند به عنوان یک چهره زن ستیز و جوان ستیز معرفی می شود.
7500/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه مشهد: جامعه بدون جوانگرایی سقوط می کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X