برگزیدگان نهایی نخستین جشنواره فرامرزی ایران و عراق معرفی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، هیئت داوران نخستین جشنواره فرهنگی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اینترنتی استان های مرزی ایران وعراق برگزیده های بخش های مختلف را را با تجلیل از پنج نفر از اهالی رسانه کشور عراق به اسامی طاها سلیمان، فریدون سامان، محمد زیدی، عبدالرضا شهید فلیح و محمد صالح چنین معرفی کردند:

بخش آزاد در موضوع های خبر: اثر مژگان مرادیان از خبرگزاری فارس مقام اول، رحمان جابری از روزنامه صدای ملت مقام دوم و سامان رحمتیان از ایرنا مقام سوم

مقاله: جایزه مقام اول به دو اثر یحیی معماری از خبرگزاری ایرنا و باقر درویشی از خبرگزاری ایسنا به صورت مشترک اهدا شد و احمد قربانی پور از روزنامه روژان و باقر درویشی از سایت فرارو به ترتیب عنوان های دوم و سوم را کسب کردند.

سرمقاله و یادداشت: خداداد ابراهیمی از هفته مهران مقام اول و فیض الله پیری از هفته نامه سیروان مقام دوم و هوشیار بابایی از هفته نامه ده نگی کوردستان عنوان سوم را کسب کردند.

گزارش: جلیل آهنگر نژاد از صدای آزادی، عبدالله مرادی از روزنامه نسیم غرب و کامران کرمی ازهفته نامه پیام زمان عنوان های اول تا سوم را کسب کردند.

مصاحبه: مولود بهرامیان از هفته نامه اندیشه اصلاح، محمد حسین شاهوردی از هفته نامه نجوا و پدرام طاهری از هفته نامه ندای جنوب به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

بخش تیتر: شاهین بهرامی از هفته نامه توسعه جنوب، احسان صحرایی از نسیم دهلران و طیبه قدمی از خبرگزاری مهر عنوان اول تا سوم را کسب کردند.

عکس تک: بهمن زارعی از خبرگزاری ایرنا، مصلح پیر خضری از ایرنا و میثم منیعی از خبرگزاری مهر به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

مجموعه عکس جایزه مقام اول و دوم به سجاد ذولفقاری از ایسنا و سوم میثم منیعی از خبرگزاری مهر اهدا شد.

طرح و کاریکاتور هم یاسر خانبرای از هفته نامه کردواری، مقام دوم به پروین محمدی از هفته نامه روداو و مسعود عسگری از هفته نامه روداو رسید.

طنز هم با تقدیر از ناصر خالدیان از سایت خبری هوانیوز و فرج الله صید محمدی از سایت ویرا ، وحید حاج سعیدی از ندای زاگرس عنوان اول را کسب کرد.

در صفحه آرایی و گرافیک نیز جایزه این بخش به مهری یونسی از هفته نامه سیروان، میلاد کارگر از آوای خوزستان و هدی خیرالهی از هفته نامه روژ به ترتیب به عنوان های اول تا سوم دست یافتند.

در بخش ویژه:

محیط زیست: مقام های اول تا سوم به شیروان یاری از هیوا نیوز، سید احمد موسوی مقدم از خبرگزاری ایسنا و عبدلارضا محمدی از خبرگزاری ایسنا رسید.

در موضوع تورریسم، خشونت و افراط گرایی مقام اول به پرویز محمدی از هفته نامه طپش قلم اهدا و سامان رحمتیان از خبرگزاری ایرنا شایسته تقدیر شناخته شد.

در موضوع توسعه پایدار منطق و موانع توسعه اقتصادی و مناطق آزاد نیز ارسطو یاری حصار از هفته نامه ژیلوان، فاطمه عبدالهی از هفته نامه ندای زاگرس و شهرزاد امیری از هفته نامه اقتصاد خوزستان به رتبه های اول تا سوم را از ان خود کردند.

در حوزه بخش مرزمشترک، تهدید ها و فرصت ها، تقویت همگرایی و اشتراکات هم با تقدیر از فرزاد نویدی از خبرگزاری ایرنا، حمید حیدر پناه از سایت غرب آن لاین موفق به کسب مقام سوم شد.

در این آیین پنج نفر از اهالی رسانه کشور عراق به اسامی طاها سلیمان، فریدون سامان، محمد زیدی، عبدالرضا شهید فلیح و محمد صالح توسط هیئت داوران مورد تجلیل قرار گرفتند.

جشنواره فرامرزی مطبوعات برای نخستین بار ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت (دوشنبه تا چهارشنبه) امسال در دانشگاه ایلام آغاز شده  و در مجموع یک هزار و ۲۷۸ اثر شامل یک هزار و ۲۰ اثر در بخش آزاد و ۱۷۳ اثر در بخش ویژه به دبیرخانه این جشنواره از سوی اهالی رسانه های استان های مرزی ارسال شده است.

بررسی مسائل زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی همچون مرز مشترک، چالش ها و تهدید ها و فرصت های پیش رو، تروریسم در منطقه، برپایی نمایشگاه مطبوعات از آثار استان های شرکت کننده و برپایی غرفه آستان قدس رضوی از بخش های این جشنواره است.

این جشنواره برای نخستین بار با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، استانداری ایلام و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه استان های جدار مرزی غرب ایران شامل ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و خوزستان و هفت استان مرزی کشور عراق به میزبانی استان ایلام برگزار می شود.

فراخوان این جشنواره ویژه استان های میسان، واسط، دیالی، سلیمانیه و اربیل، حلبچه و بصره کشور عراق به صورت جداگانه و به زبان های کردی، عربی و انگلیسی منتشر و در اختیار آنها قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزیدگان نهایی نخستین جشنواره فرامرزی ایران و عراق معرفی شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X