جشنواره تئاتر مقاومت نماد آزادی شهری است كه روزی همه ايران بود

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی شفیعی در پیامی برای نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت - فتح خرمشهر آورده است: آرمان تئاتر، با مردم بودن و برای مردم بودن است. مردمان این سرزمین كهن، از دیرباز به بذل جان و جهان خویش، به میهن دوستی و حماسه آفرینی شهره بوده اند. كارنامه ای كه برگ-برگ آن می تواند به قلم و قدم هنرمندان جاودانه شود.

در ادامه این پیام عنوان شده است: بر صحنه های تئاتر این جاودانگی بسیار به اجرا درآمده است و نوشداروی این هنر، مرهمی بر جراحات جسم و جان این مرز و بوم می تواند باشد.

شفيعی در ادامه این پیام بیان کرد: جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر، تجلی این آرمان است. نمادی كه یادآور روز بزرگ آزادی شهری است كه آن روزها، همه ایران بود. یادآور شادی معصومانه مردمانی كه حسرت تماشای دوباره خانه و شهر خویش را داشتند. یادآور خون هایی است كه خاك وطن شدند.

وی در این پیام آورده است: جهان بدون جنگ رویا است اما امیدوارم به غنمیت كیمیای تئاتر، درخت دوستی، سایه بخش مردمان این روزگار باشد. صلح، پرچم برافراشته این جشنواره است كه در ارتفاع نام پر ارج و قدر خوزستان در اهتزاز است.

در پيام مدیر كل هنرهای نمایشی آمده است: متبرك باد خاطره غرورآفرین سوم خرداد، روزی كه رودخانه غیرت مردمان ایران زمین به دریای پیروزی سر سپرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جشنواره تئاتر مقاومت نماد آزادی شهری است كه روزی همه ايران بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X