سیاست های جمعیتی در دهه های گذشته اشتباه بود

به گزارش ایرنا فتاح محمدی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اجتماعی استانداری افزود: سیاست های گذشته که علمی و راهبردی نبود باعث ایجاد افراط و تفریط در زمینه کنترل جمعیت شده است.
وی اظهار کرد: سرعت رشد جمعیت در 15 سال اول انقلاب شدید بود و در 20 سال اخیر به صورت افراطی کاهش یافته است.
محمدی با بیان اینکه سیاست های جمعیتی در دهه های گذشته مقطعی، احساسی و بدون راهبرد بلندمدت بود گفت: اما امروز سیاست کلی جمعیتی به صورت یک راهبرد، مشخص شده است.
وی عنوان کرد: بالارفتن سن ازدواج، علاقه های فرزند آوری اشتباه و افزایش طلاق باعث کاهش شدید نرخ رشد جمعیت شده است.
محمدی بیان کرد: باید حد معتدلی برای طلاق، سن ازدواج و مسائل تنظیم خانواده و جمعیت در نظر گرفت تا از بحران پیری جمعیت در دهه های آینده جلو گیری شود.
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: نرخ امید به زندگی مردم کهگیلویه و بویراحمد 10 سال کمتر از میانگین ایران است.
حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی افزود: اگرچه نرخ امید به زندگی در کشور افزایش یافته است اما در این استان شرایط خوبی وجود ندارد.
وی اظهار کرد: نرخ امید به زندگی در ایران 72 سال است که نشان می دهد کهگیلویه و بویراحمد حدود 10 سال با میانگین ایران فاصله دارد.
6110

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست های جمعیتی در دهه های گذشته اشتباه بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X