نجات ۴۵۰۰ نفر از مرگ توسط اورژانس اجتماعی

به گزارش خبرگزاری مهر، انوشیروان محسنی بندپی در نشست بررسی آسیبهای اجتماعی در وزارت بهداشت افوزد: در كشور به علت ترویج ‌آموزه های دینی و اخلاقی میزان خودكشی پایین است اما حتی یك مورد آن هم برای جامعه ما زیاد است.

وی افزود: اضطراب،افسردگی و استرس از جمله عوامل اقدام به خودكشی است و لازم است برای كنترل این عوامل در كشور برنامه اقدام و عمل داشته باشیم.

محسنی بندپی گفت: سازمان بهزستی خط مقدم برخورد با خودكشی است و برای رسیدگی به این مسائل خط اورژانس اجتماعی ۱۲۳ را برای مداخله در بحرانهای اجتماعی فعال كرده است و در ۱۹۰ شهر با استفاده از ۲۴۷خودروی اختصاصی فعالیت می كند.

رئیس سازمان بهزیستی كشور گفت: سال گذشته فعالیت اورژانس اجتماعی با اقدام فوری و به موقع ۴۵۰۰ نفر را از مرگ حتمی نجات داد،اقدامات این مركز شبانه روزی است و در سال ۹۵ نثز مراكز آن افزایش می یابد.

وی افزود: خط ۱۴۸۰ بهزیستی نیز برای ارائه خدمات و حمایتهای اجتماعی فعال است، سال گذشته یك میلیون و ۵۰ هزار تماس تلفنی با این خط برقرار شد كه فقط توانستیم ۵۰ درصد این تلفن ها را كه حدود ۵۰۰ هزار تماش بودند؛ پاسخ دهیم و به علت كمبود امكانات نتوانستیم به همه این تماسها جواب دهیم.

وی گفت: مهمترین عامل خودكشی قرص و سموم است و قرص برنج یكی از مهمترین این اقلام است و لازم است وزارت بهداشت با همكاری شورای عالی سلامت و امنیت غدایی این محصول را از بازارحذف كند زیرا حتی اگر برنج ها فاسد شوند و كرم بزنند نیز عوارض آن بسیار كمتر از مصرف قرص برنج توسط برخی افراد است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نجات ۴۵۰۰ نفر از مرگ توسط اورژانس اجتماعی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X