خدمات درمانی و داروهای تخصصی بیماران خاص رایگان ارائه می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید اکبری به مناسبت فرار رسیدن روز «بیماری های خاص و صعب العلاج» اظهار داشت: بیماران ام اس، دیالیزی و پیوند کلیه، بیماران هموفیلی، تالاسمی و بیماران سرطانی جزو  بیماران خاص و صعب العلاج محسوب می شوند که این سازمان با مدنظر قرار دادن وضعیت جسمانی آنان، خدمات درمانی و داروهای تخصصی این بیماران را مشمول حذف یا کاهش فرانشیز کرد به نحوی که تمام خدمات به صورت رایگان و با کاهش فرانشیز به این بیماران عرضه می شود.

مدیر کل روابط عمومی وامور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران: مهم ترین خدمات درمانی این بیماران را عبارت از: همودیالیز، پیوند کلیه، تزریق خون در بیماران تالاسمی و سیکل آنمی، تزریق فاکتور خون در بیماران هموفیلی، شالدون گذاری، ایجاد فیستول شریانی وریدی، تزریق دیسفرال در بیمارستان و منزل، شیمی درمانی، رادیوتراپی، دیالیز صفاتی و اسپلنکتومی عنوان کرد وی گفت: بیماران خاص به دلیل مزمن بودن بیماری و گران قیمت بودن داروها و خدمات لازم است مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

وی دراین راستا گسترش اقدامات پیشگیرانه را بسیار مثمرثمر عنوان کرد و اذعان داشت: تغذیه سالم و راهبردهای خود مراقبتی سبک زندگی سالم و بدون آلامی را برای این بیماران به همراه خواهد داشت.
دکتر اکبری همچنین خاطر نشان کرد: اهم داروهای تخصصی این بیماران براساس سامانه دارویی سازمان که مشمول حذف فرانشیز می باشد، فاکتورهای انعقادی اریتروپوییتین، دفروکسامین و ترکیبات آهن وریدی تزریقی است.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران اذعان داشت: دستور العمل بسته خدمتی این بیماران بطور سالانه بازنگری شده و بازنگری نسخه جدید سال جاری آن نیز در دبیرخانه شورایعالی بیمه در حال انجام است که پس از ابلاغ نهایی آن مورد عمل و اجرا قرار می گیرد.

شایان ذکر است روز هیجدهم اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی تالاسمی و روز بیماری های خاص و صعب العلاج نام گذاری شده است. 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدمات درمانی و داروهای تخصصی بیماران خاص رایگان ارائه می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X