جزییات هدایت تحصیلی و ثبت نام در پایه دهم اعلام شد

مسعود ثقفی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: راهنمای هدایت تحصیلی و ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه دهم در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ ویژه دبیرستان‌ها و هنرستان‌های دولتی و هیئت امنایی با هدف فراهم کردن فرصت‌‌های عادلانه، تسهیل دسترسی و ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌های متنوع توسط آموزش‌وپرورش شهر تهران منتشر شد.

وی افزود: این دفترچه تمامی اطلاعات لازم برای آگاهی دانش‌آموزان و والدین آنها جهت  انتخاب شاخه و رشته تحصیلی و انتخاب مدرسه مناسب در چارچوب ضوابط و مقررات هدایت تحصیلی، وضعیت مدارس دولتی و هیئت‌امنایی موجود و محدوده جغرافیایی ثبت نام در هر یک از آنها را ارائه کرده است.

سخنگوی آموزش وپرورش شهر تهران تاکید کرد: مدیران مدارس دوره اول متوسطه در زمان مقرر با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به توجیه کامل دانش‌آموزان و خانواده‌ها براساس محتوای این دفترچه راهنما اقدام می‌کنند تا ثبت نام فارغ التحصیلان پایه نهم در تابستان امسال با زمان‌بندی مقرر و شرایط مطلوب انجام شود.

وی با بیان اینکه مفاد این دفترچه راهنما ویژه مدارس دولتی عادی و هیئت‌امنایی است و  ثبت‌نام در مدارس خاص تابع ضوابط و مقررات  ویژه دارد تصریح کرد: ثبت‌نام در مدارس دولتی عادی و هیئت امنایی رایگان است و پرداخت هرگونه هزینه در این مدارس مشروط به کلاس‌های فوق برنامه که شرکت در آن اختیاری  است و پس از شروع سال تحصیلی تعیین و ابلاغ می‌شود .

ثقفی یاد آور شد: در فرآینده انتخاب رشته تحصیلی علاوه بر استعداد دانش‌آموزان امکانات اجرایی آموزش و پرورش و اولویت‌های نیاز جامعه تاثیرگذار است، چنانچه تعداد افراد واجد شرایط اولیه (سوابق تحصیلی و بررسی‌های مشاوره‌ای) بیش از امکانات و ظرفیت دبیرستان‌ها و هنرستان‌های دولتی و هیئت امنایی باشد، داوطلبان هر رشته براساس امتیاز کسب شده در هدایت تحصیلی انتخاب می شوند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: تعیین رشته دانش‌آموزان برای ورود به مدارس دولتی و هیئت امنایی سایر مناطق براساس حدنصاب امتیاز مقرر در منطقه مقصد انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان پایه نهم برای ثبت‌نام در مدارس دولتی عادی و هیئت امنایی باید تا ۳۱ اردیبهشت ۹۵ برگ تقاضای ثبت‌نام را از دفتر مدرسه محل تحصیل خود دریافت و پس از تکمیل به مدیر مدرسه تحویل دهند.

وی در پایان تاکید کرد: اگر دانش‌آموزان به دلیل عدم ظرفیت موفق به ثبت‌نام در انتخاب اول خود نشوند باید براساس اولویت‌های بعدی خود که از سوی ستاد ثبت‌نام منطقه تعیین می‌شود اقدام کنند.

به گفته ثقفی رسیدگی به هرگونه درخواست یا اعتراض در امر انتخاب رشته تحصیلی و مدرسه محل ثبت‌نام در پایه دهم و عملکرد مدارس براساس مفاد این دفترچه راهنما توسط ستادهای ثبت‌نام منطقه انجام خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزییات هدایت تحصیلی و ثبت نام در پایه دهم اعلام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X