اعلام علت مرگ اولادی/ آمار زندانیان سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محسنی اژه ای در نود و ششمین شست خبری خود با خبرنگاران، با تبریک حلول ماه شعبان گفت: در سال گذشته، ۳۷۰نفری که محکوم به قصاص شده بودند با رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافتند، همچنین ۶۹۴هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف منجر به صلح و سازش و مختومه اعلام شدند.

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص پرونده تعاونی اعتبار ثامن که شکایت های مردمی داشت، توضیح داد: ۱۷۳۰میلیارد تومان به کل سپرده گذرانی که پولشان تا ۳۵میلیون تومان بوده است، پرداخت شده و بیش از ۸۰۰هزار صاحب حساب تعیین تکلیف شدند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به جزئیات اجرای طرح حد نگار(کاداستر )تا پایان سال گذشته، گفت: یک میلیون و ۲۵۸هزار هکتار از اراضی شهری، ۲میلیون و ۴۹۹هزار هکتار از زمینهای مزروعی، بیش از ۱۸میلیون هکتار از منابع طبیعی مشمول این طرح شده اند.

محسنی اژه ای با اشاره به مسئولیتش در ستاد اصل ۴۹گفت: تا پایان سال گذشته موفق شدیم در قالب این ستاد، از ۶استان بازرسی دقیق داشته باشیم و مشخص شد استان های بوشهر و مازندران پرونده های متراکم زیادی داشتند.

وی افزود:تجدید نظر اصل ۴۹در تهران متمرکز است. ۱۱۳۰پرونده موجود بود که این رقم تا پایان سال به ۴۲ پرونده رسید.

سخنگوی دستگاه قضا همچنین در خصوص پرونده هایی که درخواست رسیدگی فوق العاده شدند، گفت:۲۴۹پرونده تا پایان سال، در دستور کار قرار گرفتند که این تعداد در مرحله مقدماتی به ۷۲پرونده کاهش یافتند.

وی در ادامه و با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در ماه جاری گفت:در این ماه بیش از ۵تن از انواع مخدر کشف شده است.که بیش از ۵۸۰کیلوی آن هرویین بوده است.

اژه ای با اشاره به کاهش جمعیت زندانیان کیفری به عنوان یکی از سیاست های دستگاه قضا، اظهار داشت:در سال گذشته حدود ۲۰درصد کاهش داشتیم و این سیاست در سال جاری نیز دنبال می شود. کسانی هم که می خواهند در لیست عفو قرار گیرند باید مراحلی را طی کنند و قاچاقچیان مواد مخدر و افراد شرور از این قضیه مستثنی هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه و در خصوص آخرین وضعیت پرونده تعرض به سفارت عربستان، گفت: برای ۴۸نفر که پرونده آنها در دادستانی تهران بوده است، کیفرخواست صادر شده ولی هنوز محاکمه صورت نگرفته‌است.

محسنی اژه ای همچنین در خصوص پرونده خودکشی فردی در بیمارستان میلاد از تشکیل پرونده برای این فرد خبر داد و افزود: این فرد همچنان در کما به سر می برد و پرونده وی پیشرفتی نداشته است.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت علت فوت مهرداد اولادی، گفت: پرونده ای در این خصوص تشکیل شد و علت فوت چیز دیگری به جز خودکشی اعلام شده است، کارشناس پزشکی قانونی در خصوص علت فوت به دلیل مصرف الکل و مواد مخدر نظر داده است و دادگاه باید تصمیم و قرار مناسب را صادر کند.

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال دیگر خبر نگار مهر در رابطه با پرونده ستایش قریشی نیز گفت: کیفرخواست این پرونده به زودی و یا تا هفته آینده صادر می شود، تحقیقاتی نیز در خصوص روانی بودن متهم انجام شده است که نتایج اعلام می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعلام علت مرگ اولادی/ آمار زندانیان سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X