حمایت مسئولین می تواند کارآفرینان را برسر پا نگه دارد

محمد حسین صباغ زاده در گفت وگو با ایرنا افزود: رسیدن اقتصاد مقاومتی از مرحله حرف به عمل نیازمند حضور فعال کارآفرینان و افراد خلاق و دلسوز در کشور است که خود نیازمند سرمایه گذاری و حمایت مسئولین است.
این کارآفرین افزود: کارآفرینان با مشکلات جدی بر سر راه خود مواجه هستند و بدون پشتیبانی مالی و غیر مالی، برداشتن این مشکلات از سر راه و پیشرفت کردن بسیار مشکل است.
صباغ زاده اظهار کرد: تقاضای ما فقط وام های بدون بهره با اقساط طولانی، حمایت اداره کار و دیگر مسئولین برای اشتغال زایی و فرصت خلاقیت و نوآوری است.
وی گفت: بهتر است کارآفرینان صنف های مختلف با یکدیگر رفاقت کنند تا رقابت، زیرا جزیره ای عمل کردن فرصت تعامل، هم اندیشی، خلق راهکار های جدید و نوآوری را از همه ی کارآفرینان می گیرد.
صباغ زاده تاکید کرد: مهمترین منبع یک کارآفرین داشتن نیروی انسانی خلاق است.
وی خاطر نشان کرد: صنایع استان اصفهان اگر ازظرفیت کارآفرینان بهره بگیرند، یک توافق برد برد صورت گرفته است.
صباغ زاده خواستار توجه بیشتر مسئولین استانی و کشوری به کارآفرینان برای توسعه خلاقیت و نوآوری در جامعه، اشتغال زایی و بکارگیری نیروی جوان برای افزایش تولید داخلی و ساخت زیربنایی کشور شد.
وی اضافه کرد: اکنون شاهد افت فعالیت تولیدکنندگان داخلی بدلیل واردات بی رویه ی اجناس مشابه هستیم و تغییر ذائقه مردم و گرایش آنها به اجناس خارجی و وارداتی در نتیجه این واردات صورت گرفته است که خود سدی بر سر راه کارآفرینان و تولیدکنندگان برای ادامه فعالیت آن ها ست.
صباغ زاده با ابراز گلایه از بوروکراسی که در راه ثبت اختراعات وجود دارد، گفت: دو اختراع در زمان دانشجویی داشتم که به این دلیل به ثبت نرسید و نیمه کاره رها شد.
وی افزود: حمایت از مخترعین و تسهیل و هموار ساختن راه آن ها، جذب بیشتر جوانان و نوجوانان را به این راه فراهم آورده و امید به داشتن تکیه گاهی برای رسیدن به هدفشان را در آنها زنده نگه می دارد.
کارآفرین نمونه استان همچنین با اشاره به شرایط سخت کار و بیکاری متولدین دهه 60 گفت: متولدین این دهه بعنوان یک فرصت طلایی برای کشور بودند اما از ظرفیت های آنها استفاده نشد.
وی افزود: بعنوان مثال بیشترین نفرات برتر المپیاد های جهانی را متولدین این دهه داشتند و بخاطر اشغال مشاغل توسط متولدین دهه 40 و 50 فرصت ظهور توانمندی های آن ها مهیا نشد.
وی علت انتخاب خود بعنوان کارآفرین نمونه استان اصفهان را بنیان نهادن سبک جدیدی از کارآفرینی در بحث آموزش دانست و گفت: دو کتاب تالیف کردم، 'اصول سرپرستی و کارآفرینی' که در مقدمه کتاب ' اصول سرپرستی' به سرفصل های تاریخ مصرف گذشته دروس دانشگاهی اشاره کرده و درس های صرفا تئوری و فاقد کارایی خاص را مورد انتقاد قرار داده است.
صباغ زاده افزود: سرفصل های حال حاضر کتب درسی و دانشگاهی جوابگو نیست، نباید تنهاتئوری کار کنیم، کارآفرینی نیاز به آموزش تخصصی، عملی و سرفصل هایی منطبق با واقعیات بازار دارد.
وی اضافه کرد: 10 کارگاه کارآفرینی با سر فصل های درسی تخصصی و عملی برای دانشجو ها خود برگزار کردم که موضوع آن ها مشاغل خانگی، ساخت تجهیزات جانبی خودرو مثل فیلتر، آب شیشه شور و آب رادیاتور و غیره بود.
کارآفرین نمونه استان ادامه داد: قانون کار و تامین اجتماعی در فصل ششم سرفصل ها برای آگاهی دانشجو ها از قوانین اساسی کار قرار داده شد.
صباغ زاده اظهار کرد: از دیگر اقدامات جهت ایجاد اشتغال برای دانشجویان، انجام تست های شخصیت شناسی شغلی بود که باتوجه به فضای کسب و کار ایران بومی سازی شد و هر دانشجو بر اساس توانمندی های واقعی خود توانست وارد بازار کار شود.
وی افزود: یکی از اصول کارآفرینان اشتغال زایی بر اساس واقعیت های جامعه است.
صباغ زاده گفت: مفهوم واقعی شرکت های دانش بنیان را در بخش آموزش و راه اندازی کارگاه های خانگی محقق کردیم.
وی با ابراز ناراحتی از شرایط کارآفرینان در استان اصفهان گفت: من بخاطر جمله 'اشباع شده' و سختگیری ها و قوانین دست و پا گیر صدور مجوز برای هر کاری به زادگاه خود (بوشهر) نقل مکان کردم.
صباغ زاده اضافه کرد: هرگز به ترک ایران و مهاجرت به کشورهای خارجی فکر هم نمی کنم و معتقدم با حمایت از کارآفرینان، افراد خلاق و پویای کشور امید افراد برای آینده بهتر افزایش یافته و از فکر ترک وطن خود و انتقال دانش و حرفه ی خود به کشورهای خارجی بیرون می آیند.
ت/7153/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمایت مسئولین می تواند کارآفرینان را برسر پا نگه دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X