محدود کردن اختیارات شوراها نتیجه خوبی نخواهد داشت

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد دنیامالی در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورا با اشاره به مصوبه کمیته فرعی دولت، گفت : انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم در کمیسیون های مختلف دولت مطرح است و این امر در یکی از کمیته ها فرعی تصویب هم شده به گونه ای که به این جمع بندی رسیدند تا در شهر های بالای ۲۰ هزار نفر این مهم انجام شود و در اویلن گام نیز ۵۰ شهر را برای این امر انتخاب کنند.

وی اظهار داشت: گرچه من خودم با اینکه شهردار توسط رای مستقیم مردم انتخاب شود موافقم اما به نظر می رسد اگر اختیارات محدودی را هم در اختیار شورا و شهرداری های است از آنان بگیریم عملا این دو نهاد موجودیتی نخواهند داشت و باز هم دولت است که تصدی گری خود را افزایش می دهد.

دنیامالی ادامه داد: کاهش اختیارات شوراها نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت و باید این مهم مد نظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین به موضوع تلفات جاده ای اشاره کرد و گفت: به رغم اقدامات خوب پلیس و نیز بهبود رفتار ترافیکی مردم شاهد کاهش تعداد تلفات جاده ای از ۲۷ هزار فقره به ۱۷هزار فقره بودیم که با در نظر گرفتن افزایش ۲.۵ برابری تعداد ناوگان وسایل نقلیه در کشور این یک موفقیت است.

دنیامالی ادامه داد: اما در نظر داشته باشید همین رقم ۱۷ هزار در سال نیز جمعیت زیادی است که باید راهکار اساسی برای این امر اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از این تلفات در نزدیکی مدخل های ورودی شهر ها اتفاق افتاده که آمارها می گویند اگر مردم تنها ۱۰ کیلومتر از سرعت خود بکاهند نیمی از آمار تلفات جاده ای نیز کاسته خواهد شد.

دنیامالی خاطر نشان کرد: با جدا کردن شبکه راه ها دیگر شاهد سوانح رودرو نبوده ایم که این از اقدامات خوبی بوده که انجام شده اما باز تاکید می کنم رقم ۱۷ هزار نفر بسیار زیاد است . این در حالی است که در این سوانح تعداد زیادی نیز معلول می شوند که هزینه های زیادی به جامعه وارد می شود از این رو باید با یک عزم عمومی و جدی سعی در کاهش تلفات رانندگی داشته باشیم.

در پایان دنیامالی همچنین به شهادت تعدادی از مدافعان حرم از سپاه مازندران اشاره کرد و یاد و نام این عزیزان را گرامی داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محدود کردن اختیارات شوراها نتیجه خوبی نخواهد داشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X