بازگشت «شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک» به شهرداری تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به شهرداری اجازه داده شد تا سهام شرکت مطالعات جامع حمل ونقل وترافیک را خریداری کند.

علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه "اعطای مجوز به شهرداری تهران برای خرید سهام شرکت مطالعات جامع حمل ونقل وترافیک" گفت: ریشه بسیاری از مشکلات ترافیکی موضوعات مرتبط با شهرسازی است و مشکلات ترافیکی که امروز با افتتاح فروشگاههای بزرگ شاهد آن هستیم به خاطر نبود مطالعات ترافیکی است.

وی اعلام کرد: کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با خرید این سهام و بازگشت این شرکت به شهرداری به شرطی موافق است که اکثر سهام در اختیار شهرداری باشد.

اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص گفت: این شرکت، شرکتی دانش بنیان برای طرح های جامع شهر است، و ضمن موافقت با این لایحه باید اساسنامه آن ظرف مدت یک ماه به صحن شورای شهر ارائه شود.

محسن سرخو رئیس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص ضرورت وجود این شرکت در شهرداری اظهار داشت: اگر درپروژه ها درصد ناچیزی صرف مطالعات شود، بودجه مصرفی مطابق با نیازهای شهری و به صورت دقیق هزینه می شود.

وی با بیان اینکه امروز نیاز وجود این شرکت کاملا احساس می شود گفت: می توان در هیات مدیره این شرکت افرادی از حوزه های شهرسازی و عمران و سایر حوزه ها با محوریت حمل و نقل و ترافیک قرار داد تا همه در جریان سیاست گذاری های ترافیکی شهر قرار گیرند.

اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: این شرکت سابقه ۲۳ سال کار در این حوزه را دارد و می توان ادعا کرد که آمارها و ارقام استراتژیکی که در این شرکت وجود دارد در هیچ شرکت دیگری نیست.

وی اظهار داشت: موضوع سهام داران نیز قابل حل است و می توان از حوزه هایی همچون شهرسازی در هیات مدیره این شرکت دعوت کرد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص گفت:طرح جامع نیز به همین صورت است، به گونه ای که افراد در تخصص های مختلف اطلاعات و موضوعات خود را ارائه می کنند و در نهایت شهرسازان اقدام به جمع بندی موضوع و طراحی، طرح جامع شهر می کنند.

حبیب کاشانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی این لایحه گفت: جمع بندی های کارشناسی این موضوع را به ما نشان داد که شهر نیاز به وجود چنین مرکزی دارد.

وی بازگشت این شرکت را نقطه عطفی برای مدیریت شهری دانست و گفت: اعضای شورای شهر در جایی که دیدند شهر نیاز به جای تخصصی دارد از نظرات خود صرف نظر کردند.

کاشانی اظهار داشت: گره های ترافیکی در شهر باید برطرف شود و برای این موضوع می توان از نظرات سایر معاونت ها در این موضوع بهره مند شد.

در نهایت مصوب شد که شهرداری سهام دار عمده این شرکت شده و بر همین اساس اساسنامه آن برای تصویب به شورای شهر تهران ارائه شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت «شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک» به شهرداری تهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X