تاكيد دبيرعلمي كنگره علوم سلامت باروري بركاهش فاصله ازدواج تا فرزندآوري

دكتر ناهيد اكبري امروز يكشنبه در نشست خبري دومين كنگره بين المللي توليد مثل و اولين كنگره بين المللي علوم سلامت باروري و فرزندآوري افزود: وزارت بهداشت برنامه ريزي هايي در اين حوزه تحت عنوان سلامت باروري يا باروري سالم در دست اجرا دارد.
وي با اشاره به اينكه بايد فاصله زمان ازدواج تا اولين تولد فرزند خانواده و بين مواليد را كاهش دهيم، اظهار كرد: فاصله تولد فرزندان در برخي مواقع زياد است و بايد در اين زمينه برنامه ريزي لازم انجام گيرد.
دبيرعلمي اولين كنگره بين المللي علوم سلامت باروري و فرزندآوري به برنامه هاي وزارت بهداشت در اين زمينه اشاره كرد و گفت: كارشناسان بهداشت خانواده و متوليان سلامت خانواده با تمام توان و ظرفيت در تلاش هستند تا اين برنامه را اجرايي كنند.
وي، مشاوره قبل از ازدواج را از ديگر برنامه هاي وزارت بهداشت در اين زمينه اعلام كرد و گفت: در اين طرح بيشتر برروي سلامت روان زوجين و سلامت باروري آنها توجه دارد.
اكبري به استقبال مناسب ازاين كنگره اشاره كرد و گفت: از صاحب نظران بين المللي دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي مختلف دعوت به عمل آورده ايم تا تجربه خود را در حوزه سياست هاي خانواده اعم از ترويج زايمان طبيعي، كاهش سزارين و ترويج ازوداج سالم و سلامت رواني زوجين بهره ببريم.
وي به برگزاري پنل هاي تخصصي اين كنگره اشاره كرد و گفت: افق هاي فقهي در علوم سلامت باروري و فرزندآوري، جمعيت و افزايش فرزندآوري، سلامت مادر و ترويج زايمان طبيعي، رشد همه جانبه و تكامل ابتدايي كودك و ترويج سبك زندگي باروري سالم و نقش رسانه از جمله عناوين پنل هاي اين كنگره است.

** قدرداني از فعالان و پيشكسوتان
دبيرعلمي دومين جشنواره برترين هاي حوزه توليد مثل به برگزاري مراسم تقدير و تجليل از فعالان و تاثير گذران حوزه توليد مثل اشاره كرد و گفت: 3 نفر از تاثيرگذراران و پيشكسوتان اين حوزه در اين مراسم مورد تقدير و تجليل قرار مي گيرند.
دكترمحمد رضا صادقي گفت: يك جنين شناس انساني، يك جنين شناس دامي و يك متخصص باليني كه ساليان زياد در اين حوزه فعاليت داشته اند مورد تقدير و تجليل قرار مي گيرند.
وي به معرفي 4 آثار برتر در اين جشنواره اشاره كرد و گفت: يك پايانه نامه دانشجويي، يك مقاله برتر و يك پژوهشكر برتر نيز به همراه اثر يك ايراني خارج از كشور معرفي خواهند شد.
صادقي تعداد آثار علمي دريافت شده را 75 اثر اعلام كرد و گفت: اين تعداد شامل، 45 پايان نامه دانشجويي، 15 مقاله و 20 اثر پژوهشي هستند كه از هر حوزه يك اثر برتر انتخاب شده است.
دومين كنگره بين المللي توليد مثل، اولين كنگره بين المللي علوم سلامت باروري و فرزندآوري و دومين جشنواره برترين هاي حوزه توليد مثل به صورت همزمان از 29 تا 31 ارديبهشت ماه در سالن همايش هاي رازي تهران برگزار مي شود.
علمي ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاكيد دبيرعلمي كنگره علوم سلامت باروري بركاهش فاصله ازدواج تا فرزندآوري» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X