آمادگي راه آهن براي كاهش زمان سير قطار راه ابريشم ريلي به 12 روز

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي راه آهن جمهوري اسلامي ايران، حسين عاشوري افزود: در جلسه اي با حضور هيات بلند پايه مسئولين شهر 'يي وو' ، تجار و نماينده وزارت امور خارجه چين ، برنامه حركت قطار باري از شهر'يي وو' درشرق چين به مقصد تهران از مسير پايانه ريلي اينچه برون مورد بررسي قرار گرفت.
وي با تشريح كريدورها، بنادر و پايانه هاي فعال ريلي در داخل كشور، افزود: با كامل شدن ساخت حلقه هاي مفقوده ريلي در مرزهاي افغانستان و عراق، ايران به عنوان بهترين كريدور عبوري جهت حمل بارهاي ترانزيت به مقصد اين كشورها تبديل خواهد شد.
معاون بهره برداري و سير و حركت راه آهن تصريح كرد: ثابت نگه داشتن نرخ تعرفه حمل كالا در كشورهاي تركمنستان، ازبكستان و ايران در سال 2016 همچون سال 2015 به منظور ترغيب بيشتر بازرگانان به استفاده از حمل و نقل ريلي در جابجايي بار صورت گرفته است.
عاشوري راه اندازي منظم قطار برنامه اي راه ابريشم از چين به ايران به صورت هر دو هفته يك قطار را ازبرنامه هاي شركت راه آهن ايران برشمرد و گفت: اين قطار براي صادرات كالاهاي ايراني به كشورهاي آسياي ميانه و چين نيز استفاده خواهد شد.
در ادامه اين جلسه رئيس هيات چيني ضمن معرفي شهر فروشگاهي' يي وو ' به عنوان يكي از بزرگترين شهرهاي صادرات و وارداتي كالا در كشور چين، به تشريح برنامه هاي اين شهر براي راه اندازي قطار به كشورهاي آسيايي و اروپايي اشاره و اعلام آمادگي كرد تا با افزايش تقاضاي بار، اين قطار در ماه هاي آتي نسبت به افزايش قطار از هر ماه يكبار به هر پانزده روز يكبار اقدام كند.
به گزارش ايرنا ، نخستين قطار برنامه اي راه ابريشم درمدت 14 روز از شهر' يي وو' در استان جه جيانگ واقع در شرق چين پس از طي 10 هزار و400 كيلومتر و با عبور از كشورهاي قزاقستان و تركمنستان اواخر سال 1394 وارد تهران شد.
اقتصام**1108 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمادگي راه آهن براي كاهش زمان سير قطار راه ابريشم ريلي به 12 روز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X