وزارت بهداشت باید نظارت های خاص بر مواد غذایی را اعمال نماید

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرحمان رستمیان، عدم استاندارد برخی محصولات دارویی، بهداشتی و مواد غذایی را یادآور شد و افزود: بنده مخالفتی از سوی مسئولان سازمان غذا و دارو درباره طرحی که به این استاندارد رسیدگی می کند ندیده ام و این طرح به صورت مشترک نوشته شد.

در ادامه دکتر حسین رستگار مدیرکل آزمایش های مرجع سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه موضوع این طرح بطور کلی پذیرفته شد، اظهار کرد: محتوای این طرح بگونه ای نیست که خواسته های سازمان را بر طرف کند و نیاز است یک ارگان ناظر به صورت قوی در این مصوبه دیده شود.

وی با بیان اینکه در هیچ جای این سند نامی از سازمان غذا و دارو برده نشده است، ادامه داد: این نشان دهده یک نقص است؛ ما نیز سازمان استاندارد را قبول داریم و معتقدیم این سند باید باز گردد و اصلاحات لازم درباره آن صورت گیرد.

رستمیان نیز افزود: در یک طرح سازمان غذا و دارو را الزام کرده ایم که اقدام به برچسب گذاری کند اما یک طرح ناظر بر ارائه طرحی است که از سوی سازمان استاندارد به مجلس تقدیم شد.

وی گفت: سازمان غذا و دارو نمی تواند هم اقدام به ایجاد استاندارد و هم نظارت نماید.

در ادامه رستگار بار دیگر با خلط این دو مصوبه اظهار کرد: بر اساس این قانون خود سازمان استاندارد باید پاسخ گو باشد و اصلاحات لازم صورت گیرد تا مشخص شود مسئول سلامت مردم چه کسی خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما با کلیات طرح مخالف نیستیم ولی آنچه تصویب شده دارای شفافیت لازم نیست.

ناسیب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز، گفت: سازمان استاندارد باید استانداردها را تعیین کند و تاکید می کنم معاونت غذا و دارو باید نظارت های خاص را بر مواد غذایی اعمال نماید.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت بهداشت باید نظارت های خاص بر مواد غذایی را اعمال نماید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X