فرماندار ساوه بر برنامه ريزي براي جبران كمبود آب تاكيد كرد

محمد بهاروند روز يكشنبه در نشست شوراي آب شهرستان ساوه افزود: بارش ماه هاي اخير بخشي از نگراني هاي موجود بر سر كمبود و كاهش منابع آبي شهرستان را رفع كرده ولي اين امر نبايد سبب غفلت از الگوي صحيح مصرف شود.
وي ادامه داد: بارندگي هاي اخير سبب شده تا حجم آب سد الغدير به ميزان پنج ميليون متر مكعب افزايش يابد و با جاري شدن آب در رودخانه ها استفاده از آب سد در مصارف كشاورزي كمتر شود.
معاون استاندار مركزي افزود: حيات منطقه به ميزان آب سد الغدير پيوند خورده و بايد با رعايت الگوي صحيح مصرف توسط كشاورزان و مشتركان شهرها و روستاها تا حد زيادي تنش آبي را مديريت كرد.
بهاروند بيان كرد: چالش هاي كمبود آب در برخي از روستاهاي شهرستان را بايد با امكان سنجي حفر چاه مورد بررسي قرار داد تا روستاييان نيز براي تامين آب مورد نياز خود با مشكل روبرو نشوند.
وي گفت : اصلاح الگوي كشت و استفاده از آبياري نوين در باغات و مزارع كشاورزي يكي از راهكارهاي حياتي در حفظ منابع آب زير زميني است و تقسيم بندي مناطق براي كشت محصولات خاص نيز بايد در دستور كار قرار گيرد.
فرماندار ساوه خواستار تسريع در انتقال آب از سرشاخه هاي دز به منظور كيفيت بخشي به آب شرب شهري شد كه در دستور كار وزارت نيرو قرار دارد.
شهرستان ساوه به عنوان دومين كانون جمعيتي استان مركزي بيش از 260 هزار نفر جمعيت دارد.
3075/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار ساوه بر برنامه ريزي براي جبران كمبود آب تاكيد كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X