رویه فکری برخی از مدیران مدارس، آسیب خطرناکی به نظام اعتقادی دانش‌آموز می‌زند

جشن تکلیف دانش آموزان البرز
یک کارشناس تربیتی گفت: به لطف برخی از مدیران مدارس، اولویتهای تربیت انقلابی گم و در برخی موارد سلیقه‌ای برخورد شده مثلاً بعضی مدیران این ادعا را دارند که نماز یک بحث شخصی است؛ این رویه فکری، آسیبهای خطرناکی بر پیکره نظام اعتقادی دانش‌آموزان می‌زند.

مصطفی عیسی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره موضوع تقویت روحیه انقلابی در دانش آموزان اظهار کرد: مشکل اصلی، تعریف متفاوت از روحیه انقلابی‌گری در بین اشخاص است و این روحیه را با پی بردن به دغدغه‌های مقام معظم رهبری و اجرایی کردن آن می‌توان تقویت کرد.

این کارشناس تربیتی درباره التقاطی بودن نطام آموزشی کشور خاطرنشان کرد: نگاه آموزشی ما نگاه بسیار غلطی است در بعضی مواقع فنلاد و گاهی اوقات کشور ژاپن را الگو خود قرار می‌دهیم در صورتیکه که نظام آموزشی ژاپن، نظامی تربیتی است پس در کم‌ترین توقع، نظام آموزشی ما باید تربیتی باشد که اینطور نیست.

عیسی‌زاده ادامه داد: آمارهایی که مسئولان  از فعالیت‌های انجام شده در زمینه تقویت روحیه انقلابی و مذهبی در دانش آموزان می‌دهند، بیشتر شعارگونه است و مسئولان امر پرورشی کشور کارهای ریشه‌ای و بنیادی در بحث تربیت دانش آموزان انجام نداده‌اند.

این کارشناس تربیتی با انتقاد از طرح تربیتی مدرسه قرآنی اذعان کرد: چند سال پیش آموزش و پرورش نزدیک به یک هزار مدرسه قرآنی را با تبلیغات روانی فراوان راه‌اندازی کرد اما در اواسط این طرح، کفگیر اقتصادی‌شان به ته دیگ رسید و سال بعدش به طور کلی با شکست رو‌به‌رو شد همچنین برای طرحی به این اهمیت، بودجه‌بندی آموزشی مشخص نشده بود تا این طرح  آغاز و پایان تعیین شده‌ای داشته باشد.

وی افزود: به لطف بعضی از مدیران مدارس، اولویتهای تربیت انقلابی گم شده و در برخی موارد سلیقه‌ای برخورد شده است به طور مثال بعضی مدیران این ادعا را دارند که نماز یک بحث شخصی است و باید اولویت اصلی درس دانش‌آموزان باشد، این رویه فکری، آسیبهای خطرناکی بر پیکره نظام اعتقادی دانش‌آموز می‌زند.

عیسی‌زاده درباره فعالیتهایی که در مشارکت با مسجد انجام شده است، اظهار کرد: طرح آشتی با مسجد طرحی است که موجب ایجاد ارتباط قوی مسجد با دانش‌آموزان و اولیاء‌ آنها می‌شود به طور مثال با برپایی جشنهایی مانند جشن سفره آسمانی که از خانواده‌های دانش آموزان در مسجد دعوت شد تا در مراسم افطاری شرکت کنند همچنین طرح اکرام مادران هم یکی دیگر از طرحهایی بود که موجب ارتباط بیشتر دانش‌‌آموزان و خانواده‌هایشان با مسجد می‌شود. 

وی از فواید ارتباط مسجد و مدرسه تصریح کرد: دو بالی که انسان برای تعالی خود احتیاج دارد، علم و ایمان است که علم در مدرسه و ایمان در مسجد تقویت می‌شود.

این کارشناس تربیتی در انتقاد به محتوای کتاب دینی در مقطع راهنمایی گفت: کتاب دینی،کتاب به‌روزی نیست و در بعضی از موارد با کتاب «تفکر و سبک زندگی» پسران در بحث بلوغ نتاقض دارد، در کتاب تفکر و سبک زندگی، بلوغ کاملا جنسی بیان شده است در صورتیکه در کتاب دینی، بلوغ با یک معنی دیگر و با مفهوم دینی بیان شده است و حاصل این تناقض‌ها به وجود آمدن نظام تربیتی غلط است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویه فکری برخی از مدیران مدارس، آسیب خطرناکی به نظام اعتقادی دانش‌آموز می‌زند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X