حدود دو هزار و 900 مگاوات در گيلان برق توليد مي شود

عظيم بلبل آبادي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با بيان اينكه به طور ميانگين بين 850 تا 900 مگاوات برق در استان مصرف مي شود، افزود: ميزان توليد برق در استان سه برابر مصرف شهروندان گيلاني است.
وي اظهار كرد: اين ميزان برق توسط شش نيروگاه سيكل تركيبي شهرك صنعتي، نيروگاه لوشان، سيكل تركيبي پره سر، نيروگاه هاي بادي ، آبي و خورشيدي توليد مي شود.
وي اضافه كرد: بخشي از مازاد مصرف استان از طريق شبكه به استان هاي همجوار و بخشي به كشور جمهوري آذربايجان منتقل مي شود.
**مردم با راهكارهاي ساده مصرف برق را مديريت كنند
بلبل آبادي با اشاره به در پيش بودن فصل گرما گفت: مردم مي توانند با بكارگيري ابتدائي ترين راهكارها مصرف بهينه برق را مديريت كنند.
وي تصريح كرد: بستن منافذ، خاموش كردن برق هاي اضافي ، استفاده نكردن از لوازم برقي پر مصرف از قبيل ماشين لباسشويي، ماشين ظرف شويي ، اتو ، جارو برقي و استفاده از لامپ هاي كم مصرف مي تواند نقش موثري در مصرف بهينه برق داشته باشد.
وي بيشترين ميزان مصرف ( پيك مصرف) را در ساعت 11 تا 16 و 19 تا 23 عنوان وبيان كرد: مشتركان بنا به ضرورت نيازشان برق مصرف كنند و در صورت امكان استفاده از وسايل پرمصرف را به ساعات ديگر موكول كنند.
بلبل آبادي با تاكيد بر استفاده از وسايل كم مصرف بيان كرد: سرمايه اضافه اي كه در زمان خريد براي وسايل با برچسب مصرف انرژي كمتر مي پردازند، كمتر از هزينه برقي است كه بايد بعد ها در قبض خود بپردازند.
وي با تشريح برچسب ها از A گفت: برچسب A بيشترين بازده با كمترين مصرف انرژي است.
وي تصريح كرد: بدنبال اين نيستيم كه مردم برق مصرف نكنند، بلكه تاكيدمان اينست كه مصرف صحيح و بهينه انجام شود.
بلبل آبادي بايادآوري اينكه توليد برق گيلان بيش از مصرف است، اظهار كرد: حتي در اوج مصرف تابستان هم ميزان توليد بيشتر از مصرف است.
وي ميزان اوج مصرف را در سال گذشته ، 25 مرداد ماه با يكهزار و 542 مگاوات عنوان و تصريح كرد: اگر هر مشترك فقط يك لامپ يكصد واتي كه استفاده آن ضرورتي ندارد، خاموش كند ، مي توانيم در استان از نياز به توليد اضافي 130 مگاوات جلوگيري كنيم.
وي اظهار كرد: اگر بتوانيم مديريت بهينه مصرف برق داشته باشيم ، از سرمايه گذاري بي مورد براي ساخت نيروگاه ها، شبكه هاي انتقال و توزيع جلوگيري كنيم و اين سرمايه مي تواند در بخش هاي ديگر مانند راه اندازي يك كارخانه بكار گرفته شود.
حدود يك ميليون و 300 هزار مشترك تحت پوشش شركت توزيع نيروي برق گيلان هستند.
7296/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حدود دو هزار و 900 مگاوات در گيلان برق توليد مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X