اجرای "نظام نشانی استاندارد ملی"برای نخستین‌بار در اصفهان/ راه‌اندازی کلبه الکترونیکی پست در ماه آینده

پست مدیرکل پست استان اصفهان گفت: نظام نشانی استاندارد ملی برای نخستین‌بار در کشور در استان اصفهان در حال اجرا است و کلبه الکترونیک یکی دیگر از خدمات پست استان اصفهان ماه آینده در راستای دولت الکترونیک رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سعید رجالی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره کل پست استان اصفهان با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" اظهار داشت: پست باید یک مجموعه خود اتکاء باشد و بتواند در شرایط اقتصادی متفاوت، به فعالیت خود ادامه دهد، پست استان اصفهان در سال جدید در راستای شعار سال، ارتقاء کیفیت خدمات پستی، کاهش قیمت تمام شده، تنوع بخشی به خدمات، مشارکت بخش خصوصی و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود شبکه پستی را در دستور کار قرار داده است. 

وی افزود: یکی از شاخص‌های توسعه در هر کشور سرانه مرسولات پستی است و میانگین آن در جهان، 45 مرسوله در سال است و این عدد در کشور 8 و در استان اصفهان 6 است، ترافیک 44 میلیون مرسوله‌ای در استان اصفهان هدف‌گذاری شده است و پست با ظرفیت موجود و با کمک بخش خصوصی تلاش می‌کند در سال تحوّل در شبکه پستی، به اهداف ترسیم شده دست یابد.   

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به تغییر مدل کسب و کار پست از ارائه خدمات دولت به سمت خدمات پست لجستیک گفت: تجارت الکترونیک، پست لجستیک و خدمات خرید اینترنتی از استان اصفهان شروع شد و پست مالی، توسعه بازار امانات پستی در پست و به صورت کلی سرویس‌هایی که مبتنی بر فناوری اطلاعات که با سرعت، دقت، کیفیت و قیمت پایین در دستور کار پست قرار دارد.

اجرای نظام نشانی استاندارد ملی برای نخستین‌بار در کشور

وی با اشاره به اجرای نظام نشانی استاندارد ملی(Gnaf)(نظام ملی آدرس‌گذاری) برای نخستین‌بار در کشور تصریح کرد: این طرح نیاز ملی است و در استان اصفهان اجرا می‌شود، در حال حاضر نشانی استانداری برای اماکن در کشور نداریم، گاهی ممکن است برای یک مکان 17 آدرس مطرح شود بنابراین نیاز است سامانه‌ای طراحی شود که آخرین آدرس افراد در آن مشخص باشد.

رجالی افزود: استاندار سازی آدرس‌ها، مختصات‌دار کردن کدپستی‌ها در این طرح دنبال می‌شود و هر فرد همانطور که یک کد ملی دارد، یک کد ملی برای آدرس محل سکونت داشته باشد. 

وی گفت: فاز نخست این طرح از سال گذشته با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی با مشارکت استانداری اصفهان و سایر سازمان‌ها مربوطه و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اجرا شده است که 95 درصد از اقدامات آن انجام شده است.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه یک میلیون و 400 هزار ساختمان در استان اصفهان وجود دارد، گفت: از پیش نیازهای طرح نظام نشانی استاندارد ملی(Gnaf)، به هنگام سازی اماکن شهری و روستایی است، در استان اصفهان 4 میلیون و 100 هزار رکورد اطلاعاتی داریم که 88 درصد این اطلاعات شهری و 12 درصد از آن روستایی است، در حال حاضر به هنگام سازی اطلاعات اماکن در شهر به اتمام رسیده است و اماکن روستایی در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: یکی از تکالیفی که شهرداری‌ها بر عهده دارند این است که باید اطلاعات اماکن را به پلاک کد پستی تبدیل کنند، البته از شهرداری‌ها خواسته شده است که این کار انجام شود و تا کنون 60 درصد از اماکن شهری در استان اصفهان کد پستی 10 رقمی و پلاک شهرداری دارند و استان اصفهان در این بخش از سایر استان‌ها عقب است.

رجالی گفت: روان‌سازی و بازنگری در فرآینده‌های پستی، افزایش کیفیت از نگاه مشتری، رعایت حقوق شهروندی، پاسخگویی شفاف به مشتریان و ارائه خدمات ویژه شهروندی با تماس با شماره 193 از جمله برنامه‌های پست استان اصفهان است.   

وی به ارائه خدمات نیابتی اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی 43 ایستگاه کارت ملی هوشمند با همکاری اداره ثبت احوال، ثبت نام کد اقتصادی اشخاص حقیقی، اظهارنامه مشاغل خودرو با همکاری اداره امور مالیاتی و همکاری با سایر ادارات و ارگان‌ها از جمله فعالیت‌های اداره کل پست استان اصفهان در بخش ارائه خدمات نیابتی است.

مدیرکل پست استان اصفهان بیان کرد: انجام 73 هزار فقره کار برای اداره امور مالیاتی، توزیع 768 هزار مرسوله برای اداره ثبت اسناد، توزیع 54 هزار مرسوله برای فنی و حرفه‌ای، ارسال 3 هزار مدرک تحصیلی برای دانشگاه اصفهان، توزیع 31 هزار مرسوله پزشکی قانونی و 5 میلیون قبض تلفن همراه از جمله اقدامات پست استان اصفهان در سال گذشته به شمار می‌رود. 

راه‌اندازی کلبه الکترونیکی پست استان اصفهان

وی با اشاره به راه‌اندازی کلبه الکترونیکی پست استان اصفهان، تصریح کرد: درگاه واحدی برای ارائه خدمات دولت الکترونیک به مردم، با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود و این درگاه در ماه آینده افتتاح می‌شود و هر شهروند می‌تواند با نام کاربری و رمز، خدمات سازمان‌های مختلف را دریافت کنند.

رجالی به راه‌اندازی سامانه ( ای باکس)( EBox) اشاره کرد و گفت: در این سامانه قبوض مصرفی تجمیع می‌شود و با استفاه از اینترنت دریافت و پرداخت می‌شود که راه‌اندازی این سامانه سبب کاهش تردد، سالم سازی محیط اداری و کاهش فساد می‌شود. قرار است این طرح دارای زمان بندی 2 ساله به اتمام برسد.

وی بیان کرد: 1048 واحد پستی در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد 51 درصد از آن در روستاها و 49 درصد آن در مناطق شهری است، در سال گذشته به صورت میانگین 60 هزار مرسوله وارد استان اصفهان شده و 79 هزار مرسوله از استان خارج شده است و در مجموع در سال گذشته بیش از 21 میلیون مرسوله وارد استان اصفهان و توزیع شده است و بیش از 28 میلیون مرسوله خارج شده است.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه 5 درصد از ترافیک مرسولات پستی در کشور به استان اصفهان اختصاص دارد، افزود: 411 هزار مرسوله به صورت خرید و فروش اینترنتی از فروشگاه‌های اینرنتی کشور خرید شده است و خرید اینترنتی در استان رشد 2 درصدی داشته است، از سوی دیگر 148 فروشگاه اینترنتی در استان اصفهان وجود دارد.  

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای "نظام نشانی استاندارد ملی"برای نخستین‌بار در اصفهان/ راه‌اندازی کلبه الکترونیکی پست در ماه آینده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X