درآمدهای مالیاتی سال 94 همدان 60 میلیارد تومان کاهش یافت

استاندار همدان در جمع فعالان اقتصادی استاندار همدان از کاهش درآمدهای مالیاتی سال ۹۵ استان همدان خبر داد و گفت: درآمدهای مالیاتی سال ۹۴ همدان ۶۰ میلیارد تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدناصر نیک بخت بعدازظهر امروز در دیدار با شورای اسلامی استان همدان اظهار داشت: قصد جابه‌جایی فرمانداری را در سطح استان همدان ندارم و اگر قرار باشد فرمانداری تغییر کند براساس مصلحت مردم خواهد بود.

وی خطاب به اعضای شورای اسلامی استان همدان گفت: درباره عزل و نصب مدیران و فرمانداران به توصیه کسی گوش نمی‌دهم و تنها براساس مصلحت مردم در این زمینه اقدام خواهم کرد و شورای اسلامی استان نیز در این زمینه ورودی نداشته باشد.

برخی به دنبال دخالت در دور دوم انتخابات بودند

نیک بخت با بیان اینکه انتخابات رزن و ملایر به خوبی و در سلامت انجام شد، گفت: برخی به دنبال دخالتهایی در انتخابات بودند که خوشبختانه از آن جلوگیری شد و انتخابات در آرامش و سلامت برگزار شد.

وی با بیان اینکه شوراها تبلور و جلوه‌گاه مردم‌سالاری دینی است، عنوان کرد: همه مسئولان و خدمتگذاران مردم مستقیم و غیرمستقیم از مردم رای می‌گیرند که شوراها به طور مستقیم از سوی مردم انتخاب می‌شوند که جا دارد این نمایندگی به خوبی انجام شود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه از تصمیمات شخصی و فردی در شوراها جلوگیری شود، بیان کرد: اعضای شوراهای شهر و روستا نباید مصوبه و تصمیمی برای منافع شخصی خود انجام دهند که در نهایت به تغییر کاربری اراضی به سود خود یا بستگان و یا تخریب محیط زیست منتهی شود.

وی با اشاره به اینکه مردم این مسائل را به زودی تشخیص داده و نباید آنها را دست کم گرفت، گفت: امسال سالی است که شورائیان و دولت باید کارنامه خود را ارائه دهند تا مردم نیز قضاوت کرده و براساس آن رای دهند.

نیک بخت با بیان اینکه مردم نظر خود را در قالب رای اعلام می‌کنند، گفت: اگر شورائیان منافع مردم را در نظر بگیرند به طور قطع پاسخ آن را از مردم دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه شورایی که با مردم باشد به طور قطع جایگاه خود را پیدا می‌کند، عنوان کرد: شورای اسلامی استان یک شورای فرادستی بوده و با مردم ارتباط لازم را ندارد که سبب شده هنوز جایگاه خود را پیدا نکند.

استاندار همدان با بیان اینکه شورای اسلامی استان در سیستم اداری و بروکراسی هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است، اظهار داشت: ماموریت و رسالت شورای اسلامی استان باید به مدیران استان اعلام شود تا بتوان تعامل بین دو طرف را افزایش داد.

وی درباره فضای شورای اسلامی استان همدان نیز گفت: متاسفانه فضایی در استانداری برای این بخش وجود نداشته و خود استانداری همدان با مشکلات بسیاری در زمینه مکان دارد.

نیک بخت با اشاره به اینکه براساس قانون شورای برنامه‌ریزی باید ساختمانهای اضافی از ادارات گرفته شده و به نهادهای نیازمند واگذار شود، تصریح کرد: متاسفانه وقتی قرار است از اداره‌ یا سازمانی ساختمان مازاد گرفته شود از وزارتخانه فشار وارد می‌شود تا از واگذاری آن جلوگیری شود.

وی با اعلام اینکه دولت دو لایحه یکپارچه سازی مدیریت شهری و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداریها را برای تصویب به مجلس ارائه می‌کند، گفت: مجلس دهم همراه دولت در زمینه توسعه خواهد بود و امیدواریم این لوایح تصویب شود.

استاندار همدان خطاب به اعضای شورای اسلامی استان همدان گفت: اعضای شورای اسلامی استان در زمینه تصمیماتی که می‌گیرند مردم را در نظر گرفته و به فکر این نباشند که از نَمَد شورای شهر کلاهی برای خود درست کنند چراکه مردم این موضوعات را دانسته و پاسخ آن را در زمان خود می‌دهند.

تصمیمات شورای شهر براساس منافع جناح یا دسته‌ای نباشد

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات شوراهای شهرها و روستاها برای فرد، جناح یا دسته خاصی نباشد، عنوان کرد: تصمیمات شوراها باید براساس منافع مردم و جامعه باشد.

نیک بخت با اشاره به جلسه خود با رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: از درآمدهای مالیاتی سال گذشته 60 میلیارد تومان کاسته شد و سازمان امور مالیاتی نیز با این مورد موافقت کرد، همچنین موافقت شد تا درآمدهای مالیاتی امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی با اعلام اینکه درآمدهای مالیاتی استان همدان در سالهای قبل از 20 تا 50 درصد افزایش داشته است، گفت: درآمدهای مالیاتی امسال نسبت به سال قبل کاهش داشته و از 530 میلیارد تومان به 520 میلیرد تومان رسیده است.

اقتصاد مقاومتی با شعار عملیاتی نمی‌شود

استاندار همدان درباره اقتصاد مقاومتی نیز گفت: وقتی مقام معظم رهبری بر اقدام و عمل تاکید کردند دیگر باید سخنرانی و شعار را کنار گذاشته و به سیاستهای اقتصاد مقاومتی عمل کرد که شوراها و شهرداریها یکی از زمینه‌های اجرای این سیاستهاست.

وی با بیان اینکه شهرداریها باید برای جلب سرمایه‌گذار اقدام کرده و همراهی لازم را داشته باشند، گفت: وقتی سرمایه‌گذاری وارد شهری می‌شود شهرداریها آنها را «مُچاله» نکنند و سرمایه‌گذاری را به چشم یک بار مصرف بودن نگاه نکنند چراکه این اقدام سبب تبلیغات منفی در بین سایر سرمایه‌گذاران خواهد بود.

برخی شهرداریها سرمایه‌گذاران را «مُچاله» می‌کنند

نیک بخت با بیان اینکه وقتی سرمایه‌گذاری و اشتغال نباشد درآمد شهرداریها از کجا خواهد بود، اظهار داشت: با وجود کاهش درآمدهای شهرداری و رکود ساخت و ساز باید در راستای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی قدم برداشت، از سوی دیگر دولت اجازه و توان لازم برای سرمایه‌گذاری را ندارد.

وی بیان کرد: قرار بر این است که رشد اقتصادی هشت درصدی را برای کشور رقم بزنیم که رسیدن به این رشد 900 هزار میلیارد تومان و 70 میلیارد دلار نیاز دارد که اگر بخش خصوصی ورود پیدا نکند چه کسی قرار است این موضوع را عملی کند.

استاندار همدان با اعلام اینکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی همچون یک خزنده موذی است، اظهار داشت: اگر کوچکترین مشکل و آسیبی را حس کند به طور قطع برای سرمایه‌گذاری در استان همدان وارد نمی‌شود که این امر می‌طلبد تا فضا را برای سرمایه‌گذاری در استان همدان فراهم کرد.

شهردار فرمانبر شخصی اعضای شورای شهر نیست

نیک بخت بیان کرد: شهرداری و شورایی سراغ دارم که آنقدر سرمایه‌گذار را بین یکدیگر پاس می‌دهند که سرمایه‌گذار از این اقدام منصرف می‌شود که این رفتار درست نبوده و باید اینگونه رفتارها تغییر کند.

وی تصریح کرد: شوراها همکاری و تعامل لازم را با شهرداران خود داشته باشند تا بتوان به توسعه، ثبات و برنامه‌ریزی لازم رسید، درست نیست شورای شهری در یک دوره هفت شهردار تغییر دهد.

استاندار همدان تاکید کرد: شهردار فرمانبر شخصی اعضای شورای شهر نیست تا زمانی که خواسته‌ عضوی از شورای شهر عملی نشد فریاد استیضاح و سوال از شهردار بلند شود، فضای بین شورای شهر و شهرداری نباید به کشمکش تبدیل شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درآمدهای مالیاتی سال 94 همدان 60 میلیارد تومان کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X