آسیب اجتماعی شهرهایی که مردم بیشتر گرایش دینی دارند کمتر است

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اشتری صبح چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی پیشتاز در پیشگیری از جرایم و برخورد با جرایم است.

وی با اذعان به اینکه نیروی انتظامی در همه ابعاد و عرصه ها مسئولیت دارد، متذکر شد: نیروی انتظامی در هر مناسبت و ایامی درگیر جریانات اجتماعی بوده و مسئولیت خود را دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور مداوم و مستمر نیروی انتظامی در برقراری امنیت انتخابات اسفند ۹۴ تصریح کرد: در انتخابات از ماه ها قبل آماده شدیم و با همت همه دستگاه ها بهترین انتخابات به لحاظ امنیت برگزار شد.

وی افزود: وضعیت مطلوب برقراری انتخابات به شکلی بود که در شرفیابی ۱۹ اردیبهشت رهبری نسبت به امنیت انتخابات اظهار رضایت کردند.

اشتری با تاکید به اینکه مطابق منویات رهبری، امنیت در درجه اول اهمیت است، اضافه کرد: امروز در کشور شاکر امنیت هستیم و اگر نگاهی به وضعیت کشورهای اطراف بیندازیم، کشور از امنیت مطلوبی برخوردار است.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه، لبنان و کشورهای اروپایی که ادعا دارند با توانمندی و زیرساخت‌ها از ناامنی ها جلوگیری می کنند، همچنان شاهد ناامنی هایی هستیم و در عین حال امروز به برکت خون شهدا و هدایت رهبری، کشور از بهترین امنیت برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به بررسی ها و پژوهش های صورت گرفته در حوزه آسیب های اجتماعی، متذکر شد: بر اساس بررسی های انجام شده از شهرها و روستاهایی که مردم بیشتر به سمت دینداری می روند و راهنمایانی دارند که به کارهای خوب دعوت می شوند، مشکلات و آسیب ها کمتر است.

اشتری تاکید کرد: این مطالعات نشان می دهد هر جا از دین فاصله بگیریم، آسیب ها افزایش می یابد؛ هرچند در احادیث و روایات به این موضوع تاکید شده، اما مطالعات و پژوهش هایی که صورت گرفته، این مهم را اثبات می کند.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خانواده هایی که توجه به مسائل شرعی بیشتر است، گرفتاری ها کمتر است و افرادی که قصد دارند همه آزاد باشند و اعتقاد به آزادی دارند، این آزادی ها چند سال بیشتر دوام پیدا نکرده و خانواده متلاشی می شود.

وی افزود: در عین حال، آسیب هایی دیگر وجود دارد که با همکاری مجموعه های مرتبط باید نسبت به پیشگیری از آنها اقدام شود.

اشتری با یادآوری جلسات اخیر در حوزه مسائل و آسیب های اجتماعی اضافه کرد: دستاورد این جلسات این بود که همه با محوریت دولت اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

وی متذکر شد: هرچند گام هایی در این خصوص برداشته شده است اما همچنان یک سری آسیب ها نیازمند پیشگیری است و باید اقدامات افزایش پیدا کند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی کشور را اعتیاد خواند و افزود: از جمله تولید مواد مخدر صنعتی در کشور و ورود مواد مخدر سنتی و صنعتی، آسیب های جدی است.

وی بر وظیفه همه نهادها در مبارزه با معضل اعتیاد تاکید کرد و متذکر شد: در عین حال، جلوگیری از فساد سازمان یافته که می تواند در حوزه اخلاق، اقتصاد یا فرهنگ باشد، به واقع مورد تاکید است.

وضعیت مطلوب اردبیل در جرائم

اشتری در عین حال با اشاره به اینکه استان اردبیل یکی از استان های کریدور ارتباطی و از ویژگی های خاصی برخوردار است، اضافه کرد: این استان به دلیل مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان، وضعیت ویژه و استراتژیک دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این وضعیت ویژه هم می تواند فرصت و هم می تواند آسیب به دنبال داشته باشد؛ به ویژه در حوزه قاچاق ضروری است که اقداماتی در این استان مورد تاکید قرار گیرد.

وی ورود و خروج کالای قاچاق به ویژه کالاهای سازمان یافته را از آسیب های جدی دانست و افزود: به دلیل همجواری استان با مرز، وظیفه نیروی انتظامی مواجهه با معضل قاچاق در این منطقه است.

وی تاکید کرد: استان اردبیل در بررسی های صورت گرفته، به نسبت جمعیتی که دارد از جرایم کمتری برخوردار است.

اشتری معتقد است: بخش مهمی از این اتفاق مرتبط با فرهنگ مردم، حضور علما و فرهیختگان و سرمایه های معنوی از جمله خانواده های شهدا و جانبازان است.

وی در عین حال انتصاب و جابجایی فرماندهان نیروی انتظامی استان ها را با هدف تحرک و پویایی در سازمان دانست و تاکید کرد: آن فرماندهی که منصوب می شود باید مسیر قبلی را ادامه دهد.

به گفته اشتری این مهم به این دلیل مورد تاکید است که مسیر تعریف شده برای نیروی انتظامی بر مبنای برنامه و سیاست های ناجا است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آسیب اجتماعی شهرهایی که مردم بیشتر گرایش دینی دارند کمتر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X