استاندار خراسان رضوي: بودجه آموزش و پرورش استان دو برابر رشد داشت

عليرضا رشيديان عصر شنبه در همايش تجليل از معلمان نمونه خراسان رضوي در مشهد افزود: دولت يازدهم به رغم درگيري با تنگناهايي همچون تحريم و جنگ نفت كه توسط برخي كشورهاي منطقه به وجود آمد؛ توانست اين مهم را محقق كند.
وي ادامه داد: با اينكه تخصيص بودجه ها به دليل كسريهاي پيش آمده محقق نمي شد اما بودجه آموزش و پرورش به دليل اهميت و جايگاهش به صورت كامل محقق شد و حتي در برخي مناطق بيش از بودجه پيش بيني شده تخصيص يافت.
استاندار خراسان رضوي همچنين به جايگاه معلم در قرآن و احاديث اشاره و بيان كرد: سرمايه گذاري در آموزش و پرورش پرسودترين سرمايه گذاري است كه هر دولتي مي تواند انجام دهد و دولت يازدهم در همين راستا گام بر مي دارد.
وي گفت: معلمان بايد دانش آموزان را بر اساس سبك ايراني اسلامي تربيت كنند و به آنان تعقل و جرات انديشيدن بياموزند.
رشيديان افزود: قشر معلم بالاترين رتبه اعتماد را در بين مردم داراست و آمارها نشان مي دهند درجه وثوق و رجوع مردم به معلم را هيچ قشر ديگري دارا نيست.
وي همچنين با اشاره به سال 'اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل' نقش معلمان را در تحقق اين امر اساسي توصيف و بيان كرد: براي اينكه اقتصاد مقاومتي در زندگي مردم ملموس شود بايد بخش خصوصي، نهادها، دستگاهها و مردم به اتفاق نظر در اين امر برسند و معلمان در ايجاد اين گفتمان نقشي مهم ايفا مي كنند.
در اين همايش از 171 معلم برتر خراسان رضوي تقدير به عمل آمد.
استان خراسان رضوي داراي حدود 90 هزار معلم و يك ميليون و 200 هزار دانش آموز است.
7500/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار خراسان رضوي: بودجه آموزش و پرورش استان دو برابر رشد داشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X