۱۰۹۸ نفر در مراکز ترک اعتیاد بیرجند تحت درمان قرار گرفتند

به گزارش خبرنگار مهر، حسن شرفی ظهر یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیرجند اظهار کرد: از جمله اهداف مهم بهزیستی در حوزه پیشگیری آگاه سازی مردم و آموزش بوده که در این راستا برنامه هایی در سطح محیط کار، محلات و محیط های آموزشی اجرا می شود.

وی با اشاره به فعالیت پنج تیم در محلات شهری به خصوص محلات آسیب پذیر، بیان کرد: همچنین در حال حاضر پنج تیم در روستاهای شهرستان بیرجند فعال است.

مدیر بهزیستی بیرجند اضافه کرد: در محیط های آموزشی نیز طی سال گذشته در ۱۲ مهد کودک این برنامه های آموزشی اجرا شده که هدف آن آموزش فرزندان از پایین ترین سن است.

شرفی با اشاره به راه اندازی نخستین نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد در بیرجند طی سال گذشته، بیان داشت: در این مدت بیش از یک هزار نفر از این نمایشگاه بازدید داشتند.

به گفته وی بیش از ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای راه اندازیاین نمایشگاه هزینه شده است.

وی از فعالیت ۱۵ مرکز درمان اعتیاد در سطح شهرستان بیرجند خبر داد و گفت: از این تعداد هشت مرکز به صورت سرپایی بوده که یک مرکز دولتی و مابقی مراکز خصوصی هستند.

مدیر بهزیستی بیرجند با بیان اینکه در سال گذشته ۱۴۳ نفر در مراکز دولتی درمان اعتیاد بیرجند پذیرش شدند، عنوان داشت: همچنین در این مدت ۹۵۵ نفر در مراکز خصوصی این شهرستان تحت درمان قرار گرفتند.

شرفی به وجود سه مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد در بیرجند اشاره کرد و افزود: در این مراکز نیز در سال گذشته ۴۷۷ نفر پذیر شدند.

به گفته وی طی این مدت بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال تحت عنوان یاری برگ برای درمان معتادان نیازمند از سوی بهزیستی هزینه شده است.

مدیر بهزیستی بیرجند همچنین از پذیرش ۴۰ نفر در مراکز TC خبر داد و افزود: در مراکز شبانه مختص معتادان بی سرپناه نیز به طور متوسط هر شب ۲۰ نفر پذیرش شده اند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۰۹۸ نفر در مراکز ترک اعتیاد بیرجند تحت درمان قرار گرفتند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X