خدمات بالینی داروسازان در نظام سلامت بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر منا کارگر دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران، گفت: این کنگره به همت انجمن داروسازی بالینی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات تجویز و مصرف منطقی دارو از ۵ تا ۷ خرداد ۹۵ در سالن همایش های رازی تهران برگزار می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف از برگزاری این کنگره را آموزش و ارتقا دانش داروسازان و پزشکان و همچنین ارایه دستاوردهای پژوهشی جدید محققان و پژوهشگران در محورهای گوناگون حوزه دارو درمانی عنوان کرد و افزود: شعار هفتمین همایش داروسازان بالینی «خدمات بالینی داروساز و اهداف ملی سلامت» است و در راستای این شعار، کارگاه هایی در این همایش سه روزه در نظر گرفته شده که عبارتند از تجویز و مصرف منطقی دارو در بیماری های خاص، بیماری های مزمن و در سالمندان. همچنین کارگاه های تخصصی ویژه داروسازان بالینی نیز در این همایش در نظر گرفته شده است .

کارگر درباره خدمات بالینی دارویی و اهداف ملی سلامت در جامعه گفت : با توجه به اینکه در چشم انداز و برنامه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، یکی از اهداف دولت تدوین و اعمال سیاست های نظارتی در زمینه تجویز و مصرف منطقی دارو و همچنین توسعه آموزش های عمومی و تخصصی در این زمینه بیان شده است، خدمات داروسازان و حضور آنها در مراکز ارائه خدمت به بیماران، در قالب آموزش در مورد مصرف داروها، فرهنگ سازی در زمینه عدم مصرف خودسرانه کلیه داروها خصوصا آنتی بیوتیک ها  و نیز حضور داروسازان بالینی در بیمارستان ها می توانند نقش به سزایی در دستیابی به این اهداف داشته باشند

دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران پیرامون گروه های هدف و امتیاز بازآموزی در این همایش اظهار داشت: این همایش با ۱۸ امتیاز بازآموزی مداوم پذیرای کلیه داروسازان ، پزشکان می باشد و همچنین دانشجویان داروسازی و پزشکی نیز می توانند از مباحث علمی و کارگاههای همایش و نیز از ارائه پوسترها و سخنرانی های پژوهشی در این همایش استفاده نمایند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدمات بالینی داروسازان در نظام سلامت بررسی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X