تاريخ نهايي انتخابات زودهنگام سراسري استراليا اعلام شد

به گزارش خبرگزاري «رويترز»، «مالكوم ترنبول» هفته گذشته احتمال داده بود كه انتخابات سراسري اين كشور در تاريخ ذكر شده برگزار شود و اين موضوع امروز به صورت رسمي اعلام شد.
نخست وزير استراليا به دنبال سنگ اندازي مجلس سنا در مسير لايحه هاي پيشنهادي دولت، با استفاده از قدرت قانوني خود قصد انحلال هر دو مجلس استراليا را با هدف كسب حمايت لازم در مسير اصلاحات سياسي و اقتصادي دارد و اميدوار است كه از انتخابات پيش رو برنده خارج شود.
انتخابات زودهنگام سراسري (فدرال) در شرايطي مطرح شده است كه اقتصاد اين كشور پس از افول دوره رونق معدن كاري، درحال احيا و بازسازي است.
نخست وزير استراليا پس از اعلام تاريخ نهايي انتخابات فدرال در جمع خبرنگاران گفت: ما هم اكنون در شرايطي قرار گرفته ايم كه مقياس و سرعت تغييرات اقتصادي در تاريخ بشر بي سابقه است.
وي افزود: آسيا در سال هاي آينده سكونت گاه بيش از نيمي از مردمان رده متوسط جهان خواهد بود و فرصت هاي بزرگي براي استراليا وجود خواهد داشت.
مالكوم ترنبول كه به عنوان يك رهبر ميانه رو شناخته شده است، سپتامبر گذشته موفق به پيروزي در برابر توني ابوت راست گرا در انتخابات درون حزبي شد و بر مسند نخست وزيري استراليا نشست.
با اين حال تصميم هاي وي در ماه هاي گذشته نشان داده است كه همچنان برخي سياست هاي دولت پيشين را در زمينه هايي نظير بحران مهاجران دنبال مي كند.
اين موضوع موجب شده است كه حزب مخالف كارگر در نظرسنجي هاي اخير شانه به شانه ائتلاف احزاب حاكم ملي – ليبرال استراليا حركت كند كه خود يكي از عوامل نشان دهنده كاهش محبوبيت ترنبول در اذهان عمومي است.
«بيل شورتن» رئيس حزب مخالف كارگر كه با وعده بهبود وضعيت آموزش و بهداشت وارد كارزار انتخاباتي شده است، پيش از اين از سياست هاي دولت در كاهش تشويقي نرخ ماليات براي شركت هاي بزرگ استراليايي انتقاد كرده بود.
اين در حالي است كه دولت استراليا هم اكنون به واسطه برخورد غيرمنصفانه با پناهجويان و نگه داري آن ها در بازداشتگاه هاي جزاير دور افتاده نيز مورد سرزنش گسترده سازمان ملل و گروه هاي حقوق بشر قرار گرفته است.
تاكنون صدها مورد تجاوز و آزار جنسي از جمله آزار جنسي كودكان در اين بازداشتگاه ها به ثبت رسيده است كه در برخي موارد حتي ميزبان پناهجويان غيرمجاز ايراني است.
آساق **‌9386**1392

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاريخ نهايي انتخابات زودهنگام سراسري استراليا اعلام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X