آوارگان پناهجو در كانادا باردیگر آواره شدند

به گزارش ایرنا، یك پناهجوی كنگویی كه از شهر 'مك موری' تخلیه شده بود، به سی. ان. ان گفت: 'من بار دیگر آواره شدم.'
'گادلیو اوهلا' Godelive Ohelo پناهجوی كنگویی كه درجریان آتش سوزی در مك موری خانه و كاشانه خود را از دست داده است به سی. ان .ان گفت: 'این آتش سوزی مهیب خاطرات غم انگیزی را باردیگر برای من تداعی كرد.'
این پناهجوی كنگویی در ادامه گفت: 'نمی دانم اگر چیزی برای بازگشتن داشته باشم. وقتی كه هفت ساله بودم و زمانی كه از كنگو به كانادا می آمدیم با چنین وضع مشابهی مواجه شدم.'
اوهلا افزود:' تصور نمی كردم به كشوری بیایم كه باردیگر در آن آواره و پناهجو شوم، این واقعا برای من دردناك است.'
سی.ان. ان درحالی از آواره شدن پناهجویان كنگویی دراین بخش از ایالت كانادا خبر داد كه نشریه آمریكایی نیویورك تایمز نیز گزارش داد: پناهجویان آواره سوری نیز در میان افرادی هستند كه خانه آنها در آتش سوزی شهر مك موری از بین رفته است و آنها بار دیگر آواره و پناهجو شده اند.
'وداد ریحانی' (Wedad Rihani) پناهجوی آواره 68 ساله سوری به همراه 6 نفر از اعضای خانواده اش حدود 70 روز پیش به این بخش از كانادا منتقل و اسكان داده شدند.
این پناهجوی آواره سوری كه محل سكونت وی نیز به همراه دیگر ساكنان شهر فورت مك موری در آتش سوخته بود، گفت كه وی پیش از این نیز طعم چنین آتش سوزی را چشیده است.
وی به خبرنگاران گفت: 'من كاشانه خود را كه توسط انسان ها به آتش كشیده شد، ترك كردم و به اینجا آمدم. ظاهرا بدشانسی ما را دنبال می كند.'
به گزارش نیویورك تایمز، حدود 25هزار پناهجوی سوری توسط دولت 'جاستین ترودو' به كانادا منتقل شدند.
درمورد دامنه و ادامه آتش سوزی در شهر ماسه های نفتی مك موری واقع در ایالت آلبرتا كانادا، 'مایك فلنیگان' (Mike Flannigan) استاد دانشگاه آلبرتا به سی. ان. ان گفت كه این آتش سوزی به دلیل 'لایه های اورگانیك' در عمق زمین است كه می توانند در عمق زمین بسوزند و این امر تا زمستان می تواند ادامه یابد و بار دیگر در بهار سال آینده این آتش سوزی سربرآورد.
مقامات كانادا از احتمال گسترش دامنه این آتش سوزی به ایالت 'ساسكاچوان' (Saskatchewan)واقع در شرق آلبرتا، خبر می دهند.
به گزارش ایرنا،'راشل نوتلی' (Rachel Notley) نخست وزیر ایالت آلبرتا كانادا در یك كنفرانس خبری گفت: 'بدون شك این آتش سوزی بخش انرژی را در كشور تحت تاثیر قرار داده است.'
با وجودی كه پیش از این، دستور تخلیه 100هزار نفر از ساكنان این شهر نفتی از سوی مقامات كانادایی صادر شده بود، تاكنون 88 هزار نفر از ساكنان این منطقه تخلیه شدند.
مقام های ایالت آلبرتا روز جمعه گذشته، ابعاد آتش سوزی را 101 هزارهكتار، معادل هزار كیلومتر مربع برآورد كرده بودند و اكنون به 200هزار هكتار معادل دو هزار كیلومتر مربع رسیده است.
هوای خشك و دمای 27 درجه سانتیگراد كه برای كانادا هوایی گرم است، همراه با وزش باد، وضعیت بدی برای آتش نشانان در آلبرتا به وجود آورده است.
ایالت آلبرتا با وسعتی بالغ بر 661 هزاركیلومتر مربع و جمعیتی حدود چهار میلیون نفر درجنوب غربی كانادا واقع است.
ذخایر نفتی كانادا، در سال 2007 معادل 179 میلیارد بشكه تخمین زده شده‌است. این رقم شامل ذخایر نفت مناطق خشكی در كشور كانادا است كه باتوجه به تكنولوژی كنونی در استخراج نفت، مقامات صنعت نفت این كشور، ترجیح می‌دهند از نفت موجود در مناطق آبی آن به دلیل اقتصادی نبودن تولید آن، استفاده نكنند.
با توجه به این رقم، كه مربوط به ذخایر نفتی مناطق خشكی كانادا است، ذخایر نفت این كشور، در مقام سوم، یعنی بعد از ونزوئلا و عربستان سعودی، قرار دارد.
بیش از 95 درصد از این ذخایر نفتی، در مناطق خشكی استان آلبرتا كانادا وجود دارند. با توجه به اینكه تقریبا تمامی ذخائر نفتی مناطق خشكی كانادا در استان آلبرتا قرار دارد، ولی سهم همه استان‌ها و مناطق دیگر این كشور در فروش نفت، بصورت مساوی در نظر گرفته می‌شود.
استان آلبرتا 98٪ درصد از ذخایر نفتی كانادا را در خود جای داده ‌است.
اروپام **1302**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آوارگان پناهجو در كانادا باردیگر آواره شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X