بیش از 50 هزار دوقلوی ایرانی در اجتماع تهران شركت می كنند

احسان خاصه تراش روز یكشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات تالار امپراتور در پارك سوار بیهقی (میدان آرژانتین) افزود: پنجشنبه 23 اردیبهشت همزمان با ششمین سالگرد فعالیت انجمن دوقلوها و روز دوقلوها و چندقلوهاست و این بزرگترین اجتماع از دوقلو و چندقلوهای ایرانی است.
وی با اشاره به اینكه فراخوان كشوری برای حضور دوقلوها و چندقلوهای در این گردهمایی عظیم انجام شده از دیگر دوقلو و چندقلوهایی كه تاكنون فرصت ثبت نام پیدا نكرده اند خواست تابرای شركت در این جشن بزرگ روز پنجشنبه با مراجعه به سایت اینترنتی www.irtwins.com و یا با تماس با شماره های 22772494 و 22779424 نام نویسی كنند.
خاصه تراش به ثبت ركود بزرگترین اجتماع دوقلوها و چندقلو توسط كشور تایوان در سال 1999 در گینس اشاره كرد و گفت: در كنار بزرگداشت روز دوقلوها در این روز با برنامه ریزی انجام شده این آمادگی وجود دارد كه ركورد بزرگترین اجتماع دوقلوها و چند قلوها با درج در كتاب گینس به نام كشور ایران به ثبت برسد.
وی با اشاره به اینكه این گردهمایی با شعار «دوقلوهای ایران، نماد صلح و وحدت» برگزار می شود، گفت: در طول این مدت با انجام فراخوان حدود پنج هزار نفر از دوقلو و چندقلوهای كشور از نقاط مختلف كشور برای حضور در این مراسم ثبت نام كرده اند.
خاصه تراش با اشاره به اینكه اسپانسر خاصی برای این برنامه وجود نداشت گفت: البته كمك های از برخی از نهادها مانند صدا وسیما و ستاد هم افزایی انجمن های مردم نهاد در تهران و چند نهاد دیگر انجام شده ولی بیشتر هزینه این مراسم به عهده انجمن بوده است.
وی گفت: البته در روز اجرایی این مراسم براساس توافق انجام شده با رسانه ملی بنا شده كه به مدت 40 دقیقه به صورت بازپخش در شبكه نسیم این مراسم به دید عموم برسد.
خاصه تراش به نحوه برگزاری این مراسم اشاره كرد و گفت: با توجه به گرمی هوا برنامه ثبت ركورد از ساعت 16 بعدازظهر پنجشنبه 23 اردیبهشت آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه شركت كنندگان فقط از ضلع غربی مجموعه ورزشگاه آزادی می توانند وارد این مراسم شوند گفت: دوقلوها و چندقلوها با دریافت بلیط از یك در و مهمانان همراه نیز از در دیگر وارد مجموعه خواهند شد.
خاصه تراش افزود: پس از استقرار دوقلوها به دسته های 50 نفره به تفكیك شش رنگ روبان در محل جایگاه مستقر خواهند شد.
خاصه تراش گفت: براساس توافق به عمل آمده با گینس با كمك شش دوربین مستقر در این محل از گروه های دوقلوهای 50 نفره با رنگهای منفك شده فیلمبرداری می شود تا با انجام شمارش و ارسال فیلم های ضبط شده به دفتر گینس ركورد نهایی بزرگترین اجتماع دوقلو و چندقلوها در جهان تایید و اعلام شود.
مدیرعامل انجمن دوقلوها و چندقلوها گفت: چند نفر از هنرمندان مشهور از قبیل مسعود روشن پژوه، صابر خراسانی، عباس رضازاده، حسین حیدری و خوانندگان دوقلو نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت.
خاصه تراش، پایان این مراسم را ساعت 19همان روز اعلام كرد و گفت: براساس اعلام دفتر گینس نتیجه نهایی ركورد گیری پس از پنج روز از زمان تحویل مدارك و مستندات به این دفتر اعلام رسمی خواهد شد.
خاصه تراش افزود: براساس آمار دریافتی از سال 89 تا 93 تعداد دوقلوها و چندقلوهای شهر تهران 28 هزارنفر به ثبت رسیده است.
تهرام/1699/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 50 هزار دوقلوی ایرانی در اجتماع تهران شركت می كنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X