گزارشی از چشمه سراب دوره؛ چشمه‌ای که از بدو جوشش با فاضلاب خیابان‌ها آلوده می‌شود

در ادامه این مطلب آمده است: کانالهای آبرو در هر شهری برای هدایت آب های سطحی و سیلابهای حاصل از بارش باران احداث می شوند.
این کانالها اغلب در شهرهای که آبهای سطحی در آنها تجمع می کند کاربرد دارند.
شهر سراب دوره مرکز شهرستان دوره چگنی از شهرستانهای استان لرستان است که با توجه به کوهستانی بوده منطقه کانالی برای هدایت آبهای سطحی در آن احداث شده است.
این کانال در مسیر خود دارای چشمه بزرگی است که با نام همین شهر دارای آب زلالی است و از سالیان گذشته زمینهای مسیر عبور خود را سیراب کرده است.
متاسفانه در کنار جوشش آب این چشمه آب جدولهای داخل خیابانهای این شهر به آن اضافه شده و در همان ابتدا باعث آلوده شدن این آب می شود.
آب زلالی که از دل سفیدکوه بیرون می آید چرا باید در همان ابتدا آلوده شود؟
چرا همانند شهرهای دیگر نمی توان از آب این چشمه برای زیبایی این شهر بهره برد.
با احداث پارک آبی در مسیر این چشمه می توان نمای زیبایی را برای این شهر بوجود آورد که از آب این چشمه نیز استفاده ای در مسیر عبورش شده باشد.
هنگامی که به کانال سراب دوره نگاهی می کنیم در این کانال گیاهان خودروی بسیاری را می بینیم که نمای نامناسبی را برای شهر بوجود آورده است.
این کانال هر از گاهی توسط شهرداری سراب دوره لایروبی می شود ولی این کار برای مرتب کردن و جلوگیری از آلوده شدن آب چشمه با آبهای جداول خیابانهای این شهر کافی نیست .
آبی زلال که هدر می رود و از آن استفاده ای برای این شهر نمی شود.
اصغر حسنوند رئیس شورای شهر سراب دوره در گفتگو با خبرنگار خبر چگنی، به لایروبی این کانال اشاره کرد و گفت: در راستای تامین آب پایین دست و زیباسازی کانال آبرو سراب دوره و همچنین جوشش چشمه ها، کانال این شهر به طول 100 متر توسط شهرداری لایروبی شده است.
وی افزود: این لایروبی با اعتبار پنج میلیون تومان انجام شده است و در تابستان نیز لایروبی مجدد می شود.
به گزارش خبر چگنی؛ حال باید به این فکر کرد که آیا این لایروبی ها جوابگوی نظافت کانال و آلوده نشدن آب چشمه های آن است؟
آیا هر از گاهی لایروبی می تواند جلوی ورود آب جدولها را به آب زلال این چشمه ها بگیرد؟
از مسئولین انتظار می رود با رسیدگی به این کانال از آب که مایعی حیات بخش است حفاظت کرده و از هدر رفت و آلوده شدن چشمه های این کانال جلوگیری کنند.
منبع:پایگاه خبری تحلیلی خبر چگنی

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارشی از چشمه سراب دوره؛ چشمه‌ای که از بدو جوشش با فاضلاب خیابان‌ها آلوده می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X