از كشف كفش هاي بي ردپا تا پرسه هكري در تالارهاي گفت و گو

سرهنگ بيت الله پاشايي افزود: ماموران حين گشت زني در محور پيرانشهر _ اشنويه به يك دستگاه خودروي پرايد به ظن حمل كالاي قاچاق مشكوك شده و آن را متوقف كردند.
وي در گفت و گو با پايگاه خبري پليس گفت: در بازرسي از خودروي توقيفي، 759 جفت كفش قاچاق خارجي كشف و برابر اعلام كارشناسان، ارزش كالاهاي مكشوفه، يك ميليارد و 370 ميليون ريال برآورد شده است.
فرمانده انتظامي پيرانشهر تصريح كرد: در اين رابطه يك نفر دستگير و پس از تشكيل پرونده مقدماتي، جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.

**توقيف قاچاق كمپوت و تمر هندي و دلستر
جانشين فرمانده انتظامي استان لرستان از توقيف دو دستگاه كاميون و كشف انواع كمپوت ، تمر هندي و دلستر به ارزش پنج ميليارد ريال در آزاد راه خرم زال ، خبر داد .
سرهنگ علي احمدي تبار گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز آگاهي لرستان در راستاي اجراي طرح ها و مبارزه با ورود و خروج كالاي قاچاق ، در آزاد راه خرم آباد - انديمشك حين كنترل خودروهاي عبوري به دو دستگاه كاميون مظنون شده و آنان را توقيف كردند.
وي افزود: ماموران در بازرسي از دو محموله توقيفي 41 هزار و 18 قوطي كمپوت و ماءالشعير و 14هزار و 650 بسته تمر هندي فاقد اسناد مثبت گمركي كه از استان هاي جنوبي به مقصد پايتخت بارگيري شده بود را كشف كردند .
احمدي تبار با بيان اين كه بنا بر اظهارات كارشناسان مربوطه ، ارزش ريالي محموله مكشوفه 5 ميليارد ريال برآورد شده است ، افزود : در اين رابطه دو راننده خاطي جهت سير مراحل قانوني به مراجع ذيصلاح معرفي شدند .

**توقيف خودروي حامل قاچاق دام
فرمانده انتظامي شهرستان آباده استان فارس از توقيف چهار خودرو حامل دام قاچاق به ارزش پنج ميليارد ريال خبر داد.
سرهنگ اسماعيل زراعتيان گفت: ماموران انتظامي شهرستان آباده هنگام گشت زني در اطراف اين شهرستان، به چهار دستگاه خودرو كه حامل احشام بودند مشكوك و خودروها را متوقف كردند.
وي ادامه داد: در بررسي هاي اوليه مشخص شد كه اين خودروها از فيروزآباد بارگيري و با حمل 427 راس گوسفند فاقد هرگونه مجوز از اداره دامپزشكي به مقصد اصفهان در حركت بودند.
فرمانده انتظامي شهرستان آباده اظهار داشت: همانطور كه قبلا نيز توصيه شده با توجه به اين كه بسياري از بيماري هاي خطرناك قابل سرايت به انسان و در واقع مشترك بين دام و انسان است ،چه بسا جابه جايي و نقل و انتقال اين گونه چهارپايان بدون مجوز بهداشتي مي تواند سلامت شهروندان را به مخاطره اندازد.
زراعتيان افزود: پليس با تمام جديت با موارد مشابه برخورد مي كند و از تردد هر نوع خودرو حاوي انواع چهارپايان و طيور كه فاقد پروانه معتبر از ادارات دامپزشكي كشور باشد جلوگيري خواهد كرد.
وي با اشاره به دستگيري 6 متهم در اين زمينه گفت: ارزش اين بار قاچاق پنج ميليارد ريال برآورد شده كه با هماهنگي مقام قضائي، احشام به كشتارگاه منتقل و خودروها نيز روانه پاركينگ شدند.

** محموله 3 ميلياردي گوشي قاچاق در 'جوانرود' كشف شد
جانشين فرمانده انتظامي استان كرمانشاه از كشف محموله تلفن همراه خارجي قاچاق به ارزش سه ميليارد ريال در شهرستان جوانرود خبر داد.
سرهنگ عليرضا مرزباني گفت: با دريافت اطلاعاتي مبني بر فعاليت قاچاقچيان سودجو در امر واردات گوشي‌ هاي تلفن همراه از طريق نوار مرزي، موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.
وي اظهار داشت: پس از رصد فعاليت ‌هاي قاچاقچيان و اطمينان از صحت موضوع طي هماهنگي با مقام قضائي، دو تيم مجرب از مأموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي آگاهي و يگان امداد تشكيل شد و پس از شناسايي خودروهاي حامل كالاي قاچاق، آنان را تحت تعقيب قرار دادند.
اين مقام انتظامي ادامه داد: رانندگان به محض ديدن مأموران از محل متواري شدند و براي فرار از گرفتار شدن در دام پليس اقدام به ريختن ميخ‌ هاي فولادي در مسير خودروهاي پليس كردند اما مأموران با عكس العمل به موقع، خودروهاي حامل كالاي قاچاق را متوقف ساختند.
مرزباني، تصريح كرد: متهمان به همراه خودروهاي توقيفي بلافاصله براي بررسي بيشتر به مقر انتظامي انتقال يافتند كه پس از بازرسي خودروها، 175 دستگاه گوشي تلفن همراه خارجي فاقد هرگونه مدارك و مجوز گمركي كشف شد.
جانشين فرمانده انتظامي استان گفت: در اين راستا دو نفر متهم دستگير كه پس از تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.

**دستگيري عامل تهديد و انتشار مطالب موهن در اينستاگرام
رئيس پليس فتا گيلان از شناسايي و دستگيري عامل تهديد و ارسال مطالب موهن در اينستاگرام، در شهرستان رشت خبرداد.
سرهنگ ايرج محمدخاني گفت: در پي ارجاع يك فقره پرونده از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهي مردي29 ساله گيلاني مبني بر تهديد و انتشار مطالب موهن عليه وي در اينستاگرام، موضوع به صورت ويژه در دستوركار پليس فتا قرار گرفت.
وي افزود: با پي جويي هاي فني و پليسي، عامل تهديد و انتشار مطالب موهن در تلگرام عليه شهروند گيلاني شناسايي با هماهنگي مقام قضايي دستگير شد .
محمدخاني اظهار داشت: با توجه به ادله ديجيتال كشف شده، متهم 29 ساله اهل و ساكن رشت به بزه انتسابي خود و اينكه از حدود 2 ماه قبل با تهديد و انتشار مطالب موهن عليه شاكي در اينستاگرام وي را مورد اذيت و آزار قرار داده اعتراف و انگيزه خود را از اين كار انتقامجويي و تسويه حساب شخصي عنوان كرد كه براي سير مراحل قانوني تحويل دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشت شد .

**عامل كلاهبرداري پيامكي 400 ميليون ريالي، روانه زندان شد
رئيس پليس فتا البرز از دستگيري فردي كه از طريق ارسال پيامك انبوه به شهروندان، با استفاده از اين شيوه 400 ميليون ريال كلاهبرداري كرده بود خبر داد .
سرهنگ محمد اقبالي اظهار داشت: عامل كلاهبرداري پيامكي در سطح كشور كه با ارسال پيامك به شهروندان با مضمون( شماره حساب ارسالي جهت واريز اشتباه بوده لطف كنيد مبالغ را به اين حساب واريز كنيد) از آنان كلاهبرداري مي كرد از سوي ماموران پليس فتاي البرز شناسايي و دستگير شد.
وي گفت: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فريب پيامك كلاهبرداري را خورده و از حساب خود مبلغي را به حساب متهم انتقال داده است ، بررسي موضوع در دستور كار ماموران پليس فتا قرار گرفت.
اقبالي افزود: در بررسي اظهارات شاكي پرونده مشخص شد كه شاكي مبلغي را به فردي بدهكار بوده كه در صدد واريز وجوه به حساب فرد مورد نظر به دستگاه خود پرداز مراجعه مي كند كه در اين حين با دريافت پيامكي با مضمون ( شماره حساب ارسالي جهت واريز اشتباه بوده لطف كنيد مبالغ را به اين حساب واريز كنيد) بدون توجه به شماره پيامك مبلغ مورد نظر را به حساب فرد ديگري واريز كرده و به اين شيوه با يك اقدام از پيش طراحي شده در دام كلاهبردار اينترنتي افتاده است .
سرهنگ اقبالي اظهار داشت : با توجه به اظهارات شاكي، كارآگاهان تحقيقات خود را در فضاي سايبري آغاز و پس از بررسي هاي تخصصي و جمع آوري اسناد و مدارك الكترونيكي نهايتاً متهم را شناسايي و طي يك عمليات غافلگيرانه وي را در غرب شهر تهران دستگير كردند.
اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد: متهم به ناچار در برابر مدارك و مستندات موجود به كلاهبرداري اينترنتي اعتراف كرد و اذعان داشت تا كنون به اين شيوه ، جمعاً مبلغ 400 ميليون ريال از حساب شهروندان كلاهبرداري كرده است .
اقبالي افزود : در اين روش فرد كلاهبردار از طريق نرم افزار به گروه زيادي از مشتركين تلفن هاي همراه پيامك را ارسال و به صورت اتفاقي افرادي كه در ساعات اوليه صبح در صدد واريز وجوه به حساب افراد مورد نظر خود بودند طعمه فرد كلاهبردار قرار گرفته و پول را به حساب ارسالي واريز مي كردند.
رئيس پليس فتا البرز به شهروندان هشدار داد:كلاهبرداري پيامكي يكي از شايع ترين نوع كلاهبرداري است كه افراد شياد از ساده انديشي مردم سوءاستفاده كرده و اقدام به كلاهبرداري و سرقت از حساب آنها مي كنند.

**عامل هك تلفن همراه دستگير شد
كارآگاهان پليس فتا يزد فردي را كه اقدام به هك كردن تلفن همراه يك خانم در فضاي مجازي و همچنين تهديد وي به انتشار تصاوير خصوصي اش كرده بود دستگير كردند.
سرهنگ حسين رضايي رئيس پليس فتا استان يزد درباره اين خبر گفت: چندي پيش بود كه خانمي 25 ساله با در دست داشتن مرجوعه قضائي به اين پليس مراجعه و از هك شدن تلفن همراهش در فضاي مجازي توسط فردي طرح شكايت كرد.
رضايي ادامه داد: شاكيه به افسر پرونده گفت: مدتي است كه شبكه اجتماعي تلفن همراه من توسط فرد ديگري هك شده و او به تمامي اطلاعات شخصي من دست پيدا كرده و من را به انتشار تصاوير خصوصي¬ام در فضاي مجازي تهديد كرده است.
سرهنگ رضايي افزود: كارآگاهان پليس فتا پس از بررسي موضوع و تحقيقات فني و پليسي، متوجه شدند كه متهم با هك كردن شبكه اجتماعي (تلگرام) شاكيه به اطلاعات شخصي وي و همچنين تصاوير خصوصي اش دسترسي پيدا كرده است.
رضايي گفت: ماموران پليس فتا در يك اقدام ضربتي و غافلگيرانه متهم به هويت 'ص.ب' 32 ساله را در مخفيگاهش دستگير و براي انجام بازجويي به اداره پليس منتقل كردند.
وي، افزود: متهم در بازجويي هاي كارآگاهان پليس لب به اعتراف گشود و به هك كردن شبكه اجتماعي تلفن همراه شاكيه و دسترسي به تصاوير شخصي وي و همچنين تهديد وي به انتشار تصاوير خصوصي اش اعتراف كرد.
متهم در بازجويي هاي خود به افسر پرونده گفت:مدتي پيش در تالار گفت و گو در فضاي مجازي تلفن همراه با اين خانم دوست شدم و پس از آن با هك كردن شبكه اجتماعي تلفن همراه وي به اطلاعات شخصي اش دست پيدا كردم و او را تهديد كردم چنانچه به خواسته هاي شيطاني من تن ندهد تصاوير وي را انتشار خواهم داد.
رئيس پليس فتا استان يزد در پايان از شهروندن خواست: از ذخيره اطلاعات شخصي و همچنين تصاوير خصوصي خود در تلفن همراه اجتناب كرده و بدانند كه دوستي با افراد غريبه در فضاي مجازي و تالارهاي گفت و گو نتايج خوشايندي را در پي نخواهد داشت.
اجتمام(1)9105** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از كشف كفش هاي بي ردپا تا پرسه هكري در تالارهاي گفت و گو» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-حوادث منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X